Μπαράζ ανόδου: Βαθμολογία, στιγμιότυπα και αναλυτικά στοιχεία 3ης αγωνιστικής, πρόγραμμα.

0
121

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας

Το isports.gr για άλλη μια ημέρα θα σας ενημερώνει αναλυτικά με ενδεκάδες και άλλες πληροφορίες για όλους τους αγώνες των μπαράζ της Γ’ Εθνικής καθώς και των τοπικών πρωταθλημάτων Λακωνίας.

Όλοι οι αγώνες ξεκινούν στις 17:00.  H ζωντανή μετάδοση του Τσικλητήρας Πύλου – Ολυμπιακός Γυθείου είναι μια προσφορά του Report24 και το Githio click.

ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΓκολ υπέρΓκολ κατά
1.ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ7321020
2.ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ5312052
3.ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ4311133
4.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ0300305

19msonq[eihw[0rhywryrsys

Τσικλητήρας Πύλου 1 – 0 τελικό Ολυμπιακός Γυθείου (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Tσάτσος το 1 – 0 στο 86′.

A’ ημίχρονο

42′ Mεγάλη ευκαιρία για τον Τσικλητήρα, ο Δούνιας έβγαλε φάτσα με τον γκολκίπερ το Γραμματικόπουλο που σούταρε όμως πάνω στον Καβαλιώτη.

Μπορούσε να είχε σκοράρει ο Ολυμπιακός Γυθείου σε αρκετές περιπτώσεις όπως συνέβη και στον προηγούμενο αγώνα στην Αργολίδα με καλύτερη φάση την τριπλή ευκαιρία στο 31′!

31′ Τριπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!!!’ Σέντρα Δ. Λιγνού, κεφαλιά Κατσίκα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Κατσίκας σούταρε ο Μίντζηρας απέκρουσε και στην εξέλιξη της φάσης νέο σουτ Βλάχου άουτ.

30′ Σέντρα Δ. Λιγνού, κοντινό σουτ Γ. Σούκουλι η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

23′ Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Αποχωρεί ο τραυματίας Δασκαλάκης και στη θέση του ο Α. Λιγνός.

19′ Σουτ Τζανετάκου στην αγκαλιά του Μίντζηρα.

18′ Πολύ Μεγάλη ευκαιρία Ολυμπιακός με τον Μ. Σούκουλι που μόνος μέσα στην περιοχή δεν έπιασε όπως ήθελε την κεφαλιά.

17′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Τσικλητήρα ο Τσάτσος σέντραρε από δεξιά, ο Χοτζάι πήδηξε πιο ψηλά απ’ όλους, αλλά ο γκολκίπερ απέκρουσε σωτήρια την κεφαλιά.

16′ O Tσάτσος βγαίνει τετ α τετ με τον Καβαλιέρη, αλλά είναι πολύ πλάγια και γυρίζει στον Διακουμή που πλασάρει από μακριά για να διώξει με το κεφάλι μπροστά από την εστία ο Καρνιάτης.

12′ Ανατροπή Τσώνη από Βλάχο, “παίζετε” λέει ο ρέφερι Τσαμούρης

3′ Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Ολυμπιακού Γυθείου. Ο Τσάτσος εκτέλεσε φάουλ, ο Καβαλιώτης έδιωξε την μπάλα και στην επαναφορά ο Κυριαζόπουλος σούταρε ψηλά άουτ.

Β’ ημίχρονο

Τελείωσε και το ματς στη Μεγαλόπολη, η Δόξα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Ενωση Λέρνας.

Τελικό αποτέλεσμα στην Πύλο, ο Τσικλητήρας παίρνει νίκη επί του Ολυμπιακού Γυθείου με 1-0!

90′ Bγαίνει ο Τσάτσος και αποθεώνεται. Στη θέση του ο Σίνος

Ο Νάτσης έκανε εξαιρετική ενέργεια από αριστερά, γύρισε στο Γραμματικόπουλο που είδε έξυπνα τον Τσάτσο και αυτός από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έφυγε… σφαίρα για την κερκίδα.

85′ Γκοολ 1-0 Ο Τσάτσος.

Ο Γραμματικόπουυλος εκτελεί η μπάλα δοκάρι και άουτ.

82′ Xωρίς σκορ στην Πύλο. Φάουλ όμως σε πολύ καλή θέση για τους γηπεδούχους.

79′ Aλλαγή για τους φιλοξενούμενους ο Πατσάκος στη θέση του Δ. Λιγνού

Παραμένει το 0-0 στην Πύλο, με τον Τσικλητήρα να προσπαθεί για το γκολ που θα του δώσει και τη νίκη.

77′ Ο Νάτσης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά πλάσαρε άουτ από το κάθετο δοκάρι.

76′ Ο Ανταλής από αριστερά μπαίνει στην περιοχή, αλλά καθυστερεί να πλασάρει και κόβεται, ο Κυριαζόπουλος παίρνει την απόκρουση και σουτάρει ψηλά άουτ.

69′ Δεύτερη αλλαγή για τον Τσικλητήρα. Εξω ο Χοτζάι που ήταν από τους πιο καλούς (γι’ αυτό και ακούστηκαν παράπονα από την εξέδρα γι’ αυτή την αλλαγή) και μέσα ο Μουράτης.

67′ Σέντρα Διακουμή από δεξιά, ο Γραμματικόπουλος με κεφαλιά προσπάθησε να τροφοδοτήσει τον Τσάτσο, αλλά πρόλαβε ο γκολκίπερ και μπλόκαρε.

66′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από λάθος εκτίμηση της μπάλας ο Τζανετάκος βρέθηκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι, αλλά απέναντι από τον Μίντζηρα σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Χωρίς φάσεις το δεύτερο ημίχρονο.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

61′ Πρώτη αλλαγή για τον Τσικλητήρα, ο Νάτσης στη θέση του Τσώνη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Ο Τσικλητήρας οφείλει να ανεβάσει την απόδοσή του ώστε να φθάσει στη νίκη.

Hμίχρονο στην Πύλο. Τσικλητήρας – Ολυμπιακός Γυθείου 0-0. Και οι δυο ομάδες είχαν μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.

Τσικλητήρας Πύλου: Μίντζηρας, Δούνιας, Μπίζος, Ανταλής, Μπαστακός, Κυριαζόπουλος, Χοτζάι (70′ Μουράτι), Τσώνης (63′ Νάτσης), Γραμματικόπουλος, Τσάτσος, Διακουμής.

Ολυμπιακός Γυθείου: Καβαλιώτης, Καρνιάτης, Γρηγορακάκης, Ρασσιάς Λεωνίδας, Δασκαλάκης (25′ Λιγνός Α.), Λιγνός Μ. (80′ Πατσάκος), Βλάχος, Σουκούλι Γ, Σουκούλι Μ., Κατσικάς, Β. Τζανετάκος.

Δόξα Μεγαλόπολης 2 – 2 τελικό Ένωση Λέρνας (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Ν. Λυμπερόπουλος το 1 – 0 στο 7′, Καραγκούνης το 1 – 1 στο 35′,

N. Λυμπερόπουλος το 2 – 1 στο 58′, Ζίου το 2 – 2 στο 77′,

Δόξα Μεγαλόπολης (Αντώνης Κούβαλης): Δημητρέλης, Αθανασιάδης, Παναγιωτόπουλος, Γιαννακούλιας, Στρέμπας, Αντωναίος, Δρόσος, Κατσαρός, Νάνος, Ν Λυμπερόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος

Ένωση Λέρνας (Αντώνης Κουκουβές-Δημήτρης Αποστόλου): Κατσαούνης, Ζίου, Ι. Διαμαντής, Λαζάρου, Νικ. Κατσίρης, Τ. Διαμαντής, Κιβαρλίντζε, Αντωνιάδης, Κοσμάς, Γιάννος, Καραγκούνης