Μπαράζ ανόδου: Βαθμολογία, αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής, πρόγραμμα.

Όλοι οι αγώνες ξεκινούν στις 17:00.  Η Ζωντανή Μετάδοση είναι μια συνεργασία του kafeneio-megalopolis.gr και Arcadia portal.

O Oλυμπιακός Γυθείου ξεκινά την αντεπίθεσή του σήμερα με θετικό αποτέλεσμα στη Μεγαλόπολη.  Εξάλλου οι ερυθρόλευκοι με τις εμφανίσεις που έχουν κάνει στους 3 αγώνες των μπαράζ δείχνουν ότι μπορούν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα σήμερα.

Ένωση Λέρνας – Δόξα Μεγαλόπολης

Δόξα Μεγαλόπολης 3 – 2 τελικό Ολυμπιακός Γυθείου (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Δρόσος το 1 – 0 στο 12′, Ρασσιάς το 1 – 1 στο 65′, Νανός το 2 – 1 στο 75′,

Κατσικάς το 2 – 2 στο 80′, Νάνος το 3 – 2στο 87′.

Πέναλτι: Ο Καβαλιώτης έπιασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ν. Λυμπερόπουλος στο 68′

Κόκκινη: Βλάχος στο 75′, Ρασσιάς, Γρηγορακάκης, ο Ολυμπιακός Γυθείου τελείωσε τον αγώνα με 8 παίκτες.

Άδικη ήττα για τον Ολυμπιακό Γυθείου με πολλά παράπονα για τη διαιτησία.

Δόξα Μεγαλόπολης: Δημητρέλης, Αθανασιάδης, Παναγιωτόπουλος, Γιαννακούλιας, Στρέμπας, Αντώνακας, Δρόσος, Κατσαρός, Νάνος, Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ.

Ολυμπιακός Γυθείου: Καβαλιώτης, Καρνιάτης, Γρηγορακάκης, Ρασσιάς Λεωνίδας, Λιγνός Μ., Βλάχος, Λιγνός Α., Σουκούλι Γ, Σουκούλι Μ., Κατσικάς, Β. Τζανετάκος.

25maisddqsoifbwqofiugqwofrw1gwg

Ένωση Λέρνας 1 – 0 τελικό Τσικλητήρας Πύλου (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Γιάννος το 1 – 0 στο 66′.

Α’ ημίχρονο

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι με τον Τσικλητήρα στην σέντρα

4′ Κόρνερ με τον Τσάτσο για τους φιλοξενούμενους, πρό του Μπίζου, απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

6′ Ο Διακουμής γύρισε για τον Κυριαζόπουλο, εκείνος δοκίμασε το σουτ η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

10′ Πατάει καλύτερα ο Τσικλητήρας στο πρώτο δεκάλεπτο!

11′ ωραία ατομική προσπάθεια του Κιρβαλίτζε από αριστερά, γύρισε για τον Κοσμά, ο τελευταίος σούταρε ψηλά αουτ

12′ ανοίγει το σκορ στην Μεγαλόπολη, 1-0 η Δόξα τον Ολυμπιακό Γυθείου

17′ Γύρισμα του Γραμματικόπουλου από αριστερά, δεν μπόρεσε κανένας παίχτης του Τσικλητήρα να απειλήσει τον Κατσαούνη

18′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι στον Νίκο Κατσίρη

21′ ο Τσώνης πήρε την μπάλα από το ύψος της μεσαίας γραμμής, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, μπήκε στην περιοχή από αριστερά, πλάσαρε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

25′ Περίπου 100 Πυλιώτες στηρίζουν την προσπάθεια της ομάδας του Νίκου Κακαλέτρη

30′ Μισή ώρα παιχνιδιού στο Κιβέρι, πάντα στο 0-0 Ένωση και Τσικλητήρας

31′ ο Αντωνιάδης από πλεονεκτική θέση πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια του Μίντζηρα

37′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, η μπάλα περίπου 2 μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι του Μίντζηρα

41′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους με τον Κιρβαλίτζε, γυριστή κεφαλιά του Λαζάρου, πάνω στην γραμμή ο Γραμματικόπουλος απομάκρυνε

42′ Έχουν ανεβάσει την απόδοση τους οι γηπεδούχοι και κυρίως με στημένα προσπαθούν να απειλήσουν την εστία του Μίντζηρα

45′  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Κιβέρι, Ένωση Λέρνας – Τσικλητήρας 0-0 ενώ στην Μεργαλόπολη η Δόξα προηγείται με 1-0 του Ολυμπιακού Γυθείου

Β’ ημίχρονο

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε Κιβέρι και Μεγαλόπολη

47′ Κίτρινη κάρτα στον Ζίου

47′ Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι ο Βασίλης Κατσίρης στην θέση του Ζίου

55′ Χωρίς την πολύ μεγάλη φάση στα πρώτα 10 λεπτά του δεύτερου μέρους!

57′ Ο Νάτσης περνάει στην θέση του Τσώνη

60′ Συμπληρώσαμε μια ώρα παιχνιδιού στο Κιβέρι, οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, με αντεπιθέσεις κυρίως προσπαθεί ο Τσικλητήρας

62΄Κίτρινη κάρτα στον Γιάννο, τρίτη για παίχτη των γηπεδούχων μετά του Ν. Κατσίρη και Ζίου

65′ 1-0 η Ένωση Λέρνας με τον Γιάννο, βάζει με προβολή την ομάδα του μπροστά στο σκορ

65′ Σέντρα του Β. Κατσίρη από δεξιά, ο Κοσμάς με κεφαλιά πάσα «έσπασε» για τον Γιάννο, ο οποίος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

67′ Στην Μεγαλόπολη, ο Ολυμπαικός Γυθείου φέρνει το ματς στα ίσα.

75′ Τεράστια ευκαιρία για τον Τσικλητήρα, μετά την κεφαλιά του Γραμματικόπουλου, ο Νάτσης έπιασε το σουτ η μπάλα στο δοκάρι

Στο 75′ η Δόξα με σκόρερ τον Νάνο, προηγείται με 2-1 του Ολυμπιακού Γυθείου

Στο 80′ έχουμε διακοπή του παιχνιδιού, μπουκάλι που πέταξαν οπαδοί της Ένωσης βρήκε στο στήθος τον Γραμματικόπουλο

Στο 80′ ο Ολυμπιακός Γυθείου ισοφαρίζει εκ νέου την Δόξα Μεγαλόπολης 2-2

Στο 83′ Ένωση Λέρνας – Τσικλητήρας 1-0, Δόξα Μεγαλόπολης – Ολυμπιακός Γυθείου 2-2

85′ Ατομική προσπάθεια του Ανταλή από αριστερά, γύρισε, ο Νάτσης πλάσαρε ο Κατσαούνης μπλόκαρε

86′ Σουτ του Δούνια και πάλι ο Κατσαούνης «λέει» όχι

86′ Ρισκάρει ο Νίκος Κακαλέτρης, που περνάει στον αγωνιστικό χώρο τον Δημήτρη Μικελάτο

88′ Πιέζει ο Τσικλητήρας για την ισοφάριση

Στο 89′ η Δόξα κάνει το 3-2 κόντρα στον Ολυμπιακό Γυθείου

90+ Μπήκαμε στις καθυστερήσεις στο Κιβέρι, παραμένει το 1-0 υπέρ της Ένωσης

90+ Βολέ του Μικελάτου, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και «έγλειψε¨το δοκάρι του Κατσαούνη

η ενημέρωση από το taklin.gr

Ένωση Λέρνας(Αποστόλου):  Κατσαούνης, Ζίου(48′ Β. Κατσίρης), Ι. Διαμαντής, Λαζάρου, Κ. Κατσίρης, Α. Διαμαντή, Κιρβαλίτζε, Αντωνιάδης, Κοσμάς(90+” Μπουρής), Γιάννος, Καραγκούνης(71′ Σαρρής)

Τσικλητήρας Πύλου (Κακαλέτρης): Μίντζηρας, Δούνιας, Μπίζος, Ανταλής, Μπαστακός, Κυριαζόπουλος, Χοτζάι(86′ Μουράτης), Τσώνης(56′ Νάτσης), Γραμματικόπουλος, Τσάτσος(86′ Μικελάτος), Διακούμής