Φιλαθλητικός: Σαράντης και Χριστακάκος κατέκτησαν αργυρά μετάλλια στο Πανελλήνιο Εφήβων

0
83

Με απόλυτη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία στέφθηκε η διοργάνωση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων νεανίδων που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Ιουλίου στο Δημοτικό στάδιο Σερρών.

Απο την Σπάρτη οι αθλητές του Φιλαθλητικού Στυλιανός Σαράντης και Γιώργος Χριστακάκος κατέκτησαν την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Ο Σαράντης στην δισκοβολία με επίδοση 52.65 μ. και ο Χριστακάκος στον ακοντισμό με επίδοση 60.30

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΕΦΗΒΟΙ 

Βαθμολογία

1.ΣΑ Κολεγίου Αθηνών 77

2.ΟΦΗ 77.

3.ΓΣ Γλυφάδας 75

Ακοντισμός

1.Αρης Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) 63.18

2.Γιώργος Χριστακάκος (ΦΓΣ Σπάρτης )  60.30

3.Μιχάλης Τσαγκαράκης (ΟΦΗ) 59.39

4χ400μ

1.ΣΑ Κολεγίου Αθηνών 3.22.10

2.ΓΣ Κηφισιάς 3.23.11

3.ΓΣ Γλυφάδας 3.23.24

Μήκος

1.Μίλτος Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών) 7.69 (1.5)

2.Αντώνης Στυλιανίδης (ΜΑΣ Αετός) 7.46 (1,6)

3.Θανάσης Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 7.31 (3,3)

5.000μ

1.Χρήστος Παπούλιας (Πανιώνιος) 15.22.01

2.Ντένις Γκιούρα (Εσπερος 2004) 15.33.80

3.Κώστας Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου) 15.46.94

10θλο τελική κατάταξη

1.Κώστας Λογδανίδης (ΓΕ Νάουσας) 6.107β

2.Κώστας Τσούτσικας (Έσπερος Λαμίας) 5.424β

3.Πέτρος Σαπουνάκης (Νίκη Βύρωνα) 5.280β

Υψος

1.Βασίλης Βασιλακάκος (Φωκιανός Καρδίτσας) 2.05

2.Γιώργος Φράγγογλου (ΟΦΚΑ Σέρρες) 2.01

3.Γιάννης Χαλιμούρδας (ΓΣ Πίνδαρος) 2.01

200μ

1.Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 21.65 (1,1)

2.Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 21.84 (5)

3.Φλοριάν Στεφάν (ΓΣ Κηφισιάς) 21.88 (1,1)

Δισκοβολία

1.Ανδρέας Θανάσης (ΑΓΕ Ζακύνθου) 53.93

2.Στέλιος Σαράντης (ΦΓΣ Σπάρτης) 52.63

3.Μανώλης Σταματάκης (Πανελλήνιος) 49.65

800μ

1.Θανάσης Καλάκος (ΓΣ Γλυφάδας) 1.52.24

2.Νίκος Παπαλιάκος-Αθανασίου (ΣΑ Κολεγίου Αθηνών) 1.59.51

3.Θανάσης Αθανασλέρης (ΟΠΘ Θεσ/νίκης) 1.59.62

400μ εμπόδια

1.Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Ηλιούπολης) 54.19

2.Ευθύμης Καραγιώργος (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 54..94

3.Κυριάκος Σκάρπας (ΓΑΣ Χολαργού) 55.20

ΝΕΑΝΙΔΕΣ 

Βαθμολογία

1.ΑΕ Μεσογειων Αμειννίας 85,5

2.ΟΦΗ 78

3 ΓΣ Κηφισιάς 78

4χ400μ

1.ΓΣ Κερατσινίου 4.02.23

2.ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 4.04..54

3.ΓΣ Γλυφάδας 4.06.70

Επί κοντώ

1.Βασιλική Καραγιάννη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 3.60

2.Μαριλένα Θεοδωρίδου (ΑΣ Ρήγας) 3.50

3.Νίκη Κοντοδήμα (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 3.50

Σφαιροβολία

1.Ευαγγελία Γερομαρκάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 13.54

2.Σοφία Καϊσίδου (ΓΕ Νάουσας) 12.43

3.Ευαγγελία Παπαϊωάννου (ΑΠΣ Βιστωνίδας) 12.33

3.000μ

1.Ειρήνη Μιχαλά (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 10.30.81

2.Ισαβέλα Κοτσαχείλη (ΠΑνιώνιος) 10.37.80

3.Γεωργία Δημητριάδου (ΑΟ Δράμας) 10.49.46

Μήκος

1.Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Κερκυραϊκός) 5.93 (2,7)

2.Ελένη Κουτσαλιάρη (ΓΣ Γρεβενών) 5.77 (1,1)

3.Χριστιάνα Μάρκου (ΓΣ Κηφισιάς) 5.75 (2,3)

200μ

1.Ολυμπία Μπέκου-Φέρρες (Βεργίνα) 24,77 (1,7)

2.Νίκη Καλογριανίτη (ΓΣ Καρδίτσας) 24.92 (1,7)

3.Ελένη Αμανατίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 25.46 (1,6)

800μ

1.Κατερίνα Κούτλη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 2.17.23

2.Δανάη Λιάκου (Σ Λούης Κορτδαλλού) 2.18.37

3.Κατερίνα Δελλή (ΓΣ Σέρρες 93) 2.19.58

7θλο τελική κατάταξη

1.Ολυμπια Τζιμογιάννη (Φίλιππος Βέροιας) 4,584β

2.Μαρία Στεφανοπούλου (Σίσυφος Κορίνθου) 4.290β

3.Μελίνα-Γιασμίν Οντουτόλα (ΣΚΑ Δράμας) 4.237β

400μ εμπόδια

1.Δήμητρα Γναφάκη (ΑΟ Κύδων) 59.13

2.Αννα Κιάφα (ΓΑΣ Αρχέλαος) 60.05

3.Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 64.04

Σφυροβολία

1.Νίκη Ναξάκη (Πανιώνιος) 55.81

2.Ευθυμία Καραστόγιαννη (Αίολος Μακεδονίας) 52.50

3.Ολγα Καραμανίδου (Αϊολος Μακεδονίας) 49.69