Παναρκαδικός – κ20 Αστέρας Τρίπολης 2 – 0. Δύο γκολ ο Κολλιόπουλος (βίντεο)

0
141

Όπως και πέρυσι έτσι και φέτος ο Παναρκαδικός νίκησε την ομάδα Κ20 του Αστέρα Τρίπολης με 2-0.  Τα δύο γκολ της ομάδας του Αντωνόπουλου σημείωσε ο  Κώστας Κολλιόπουλος, που στην πρώτη του εμφάνιση με την ομάδα του τριφυλλιού άνοιξε λογαριασμό.

Ένα παιχνίδι με δύο πρόσωπα, ένα για κάθε ημίχρονο. Στο πρώτο ο γηπεδούχος Παναρκαδικός μπήκε δυνατά και είχε δοκάρι στο 5΄ με τον Αρδάμη, που είδε το σουτ μέσα από την περιοχή να χτυπά στο οριζόντιο του Τσιφτσή.

Στην συνέχεια ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του και τελείωσε το ημίχρονο χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες παρατάχθηκαν με διαφορετικές ενδεκάδες, με ένα μόνο παίκτη τον Τσιφτσή, να συνεχίζει κάτω από τα γκολπόστ της Κ20.

Η διαφορά ισορροπίας ήταν υπέρ του Παναρκαδικού, που επέβαλε τον ρυθμό του, σημειώνοντας και τα τέρματα της νίκης, στο 53΄ με κεφαλιά του Κολλιόπουλου μετά σέντρα του Μέλλου και στο 60΄ με μακρινό πλάγιο σουτ του ίδιου ποδοσφαιριστή.

Εν κατακλείδι το παιχνίδι αυτό , ήταν ικανό να δείξει στους προπονητές των ομάδων, σε ποια κατάσταση βρίσκονται οι παίκτες τους.

Διαιτητής ήταν ο κ. Γκοβέσης με βοηθούς  τους κ. κ.  Β. Δημογέροντα και Τσούκα.

Παναρκαδικός :

Α΄ ημίχρονο : Ψυχογιός, Πετρόπουλος, Βουτσελάς, Μπίσσιας, Κυριακόπουλος, Αρδάμης, Δήμος, Κατσικαδάς, Π. Σαλαπάτας, Γκρόσιος, Καναβέτας.

Β΄ ημίχρονο: Τσιώσης, Μέλλος, Μπούτας, Χατζόπουλος,  Άλντο, Αρώνης, Σταθουλόπουλος, Παπουτσής, Καδάς, Κολιόπουλος, Γκλόρι.

Κ20 Αστέρας : Τσιφτσής, Τσέκος, Μπινιώρης, Ζήσησς, Αντζουλάς, Κοντογιαννόπουλος, Γλέζος, Απειρανθίτης, Συρεγγέλας, Νικολακόπουλος, Μπαστιάνος.

Έπαιξαν και οι Τσιμόπουλος, Ντίνε, Ρούνης, Χριστόπουλος, Κανελλόπουλος, Φωτόπουλος, Δουβίκας, Γκλεγκλές, Μανωλάκος, Λούϊ, Τερεζίου.

ΠΗΓΗ: arcadiasports.gr