Σπάρτη 6 – 1 Πανελευσινιακός: Eνημερωθείτε ζωντανά από το isports.gr

0
57

H ΠΑΕ Σπάρτη υποδέχεται στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας της τον Πανελευσινιακό. Ένας φιλικός αγώνες μεταξύ δύο ομάδων Football League. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για το Σάββατο 13 Αυγούστου με ώρα έναρξης 17:30 στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης. Στο συγκεκριμένο άρθρο θα μπορείτε να ενημερωθείτε κατά την διάρκεια του αγώνα με τις κυριότερες φάσεις, στατιστικά, σκόρερ και άλλα.

Σε κάθε φετινό αγώνα της Σπάρτης θα μπορείτε να ενημερώνεστε από το isports.gr. Όσοι επιθυμούν να προβάλλουν την επιχείρησή τους ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Στη Football League δεν υπάρχει η δυνατότητα Live streaming συνεπώς ο μόνος τρόπος ενημέρωσης για την εξέλιξη του αγώνα είναι μέσω κειμένου και το isports.gr θα συνεχίσει να σας ενημερώνει όπως κάνει από την έναρξη λειτουργίας του με τους αγώνες των τοπικών πρωταθλημάτων Λακωνίας και της Γ’ Εθνικής. Κατά την διάρκεια της περιόδου το συγκεκριμένο άρθρο θα βελτιώνεται ανάλογα με τις πληροφορίες που θα μας δίνεται η δυνατότητα να προσφέρουμε. Εξάλλου είναι γνωστό ότι τα άρθρα ζωντανής ενημέρωσης του isports.gr είναι ένα από τα δυνατά σημεία του isports.gr και απαραίτητα για κάθε Λάκωνα φίλαθλο αφού μπορεί να ενημερωθεί για την εξέλιξη του αγώνα της δικής του ομάδας και όλων των αγώνων της αγωνιστικής. Στους αγώνες πρωταθλήματος στο άρθρο μας θα μπορείτε να ενημερωθείτε με το σκορ, την εξέλιξη και τους σκόρερ για και τους εννέα αγώνες της Football League.

.

sparti_paeΣπάρτη 6 – 1 τελικό  panelefsiniakosΠανελευσινιακός (4 – 0 ημίχ)

Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, Σάββατο 13 Αυγούστου, ώρα 17:30

Διαιτητής: Ανούσος, Βοηθοί: Σταματάκος, Παλαμίδας

Γκολ: Ηλιόπουλος το 1 – 0 στο 5′, Αρσενίεβιτς το 2 – 0 στο 14′, Ηλιόπουλος το 3 – 0 στο 20′,

Αναστασάκος το 4 – 0 στο 26′, Ναούμ το 4 – 1 στο 60′, Βελλίνης το 5 – 1 στο 86′,

Αναστασόπουλος το 6 – 1 στο 90’+.

Α’ ημίχρονο

15:41 Έναρξη αγώνα

Η Σπάρτη ξεκινά τον αγώνα με 6 πρωτοεμφανιζόμενους, μοναδικός μεταγραφή που δεν ξεκινά είναι ο Βελλίνης. Από τους περυσινούς ξεκινά ο αρχηγός και πρώτος σκόρερ Ηλίας Αναστασάκος, ο Ηλιόπουλος, ο Σιώπης, ο Οικονομόπουλος και ο Κραβαρίτης.

Κεντρικό αμυντικό δίδυμο οι Καρτσάμπας, Γιαννίτσης, δεξιά ο Σιώπης, αριστερά ο Παπαχρήστος, μπροστά του ο Αρσενίεβιτς, δεξιά στα χαφ ο Ηλιόπουλος, πίσω από τον προωθημένο Αναστασάκο, ο Μπουντόπουλος.

5′ ΓΚΟΛ, Στη πρώτη φάση μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπουντόπουλο από αριστερά ο Ηλιόπουλος από το ύψος της περιοχής πετυχαίνει το πρώτο γκολ της περιόδου για τους Λάκωνες

14′ Γκολάρα από τον Αρσενίεβιτς με πολύ ωραία κίνηση από αριστερά και πλασέ στην απέναντι γωνία μετά από πάσα από τον Αναστασάκο.

18′ Οικονόμοπουλος δεξιά στον Ηλιόπουλο πιάνει καλό σουτ, αποκρούει ο Στεργιώτης σε κόρνερ από δεξιά όπως επιτίθενται οι Λάκωνες

Αρσενίεβιτς ήρθε δεξιά, αριστερά ο Ηλιόπουλος

20′ ΓΚΟΛ, Αρσενίεβιτς σπάει την μπάλα για τον Ηλιόπουλο, μισό γκολ η πάσα και 3 – 0 από τους δύο καλύτερους του φιλικού

24′ Δεύτερο κορνερ από αριστερά για Σπάρτη

26′ Σιώπης το 1-2 με Αναστασάκο και τρίτο κόρνερ από δεξιά με Μπουντόπουλο εκτελεστή

28′ Μπανούσης το σουτ, κοντράρει σε αμυντικό, 4ο κορνερ από δεξιά για Σπάρτη

26′ ΓΚΟΛ, Αρσενίεβιτς αφού κλέβει τη μπάλα, σεντράρει από δεξιά και ο Αναστασάκος κάνει το 4 – 0 με κεφαλιά.

32′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό στην άμυνα

34′ Σιώπης στον Μπουντόπουλο από το ύψος της περιοχής σουτάρει, μπλοκάρει ο Στεργιώτης.

35′ Μπουντόπουλος ωραία κίνηση και σουτ, δευτερη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό στην άμυνα με τον Δημόπουλο να δοκιμάζει από νωρίς παίκτες.

45′ Πέμπτο κόρνερ από δεξιά με Μπουντόπουλο.

Ημίχρονο με σκορ 4 – 0 και τους Λάκωνες να πιάνουν καλή απόδοση.

Ο Σέρβος είναι ο καλύτερος παίκτης του πρώτου φετινού ημιχρόνου της ομάδας με δύο ασίστ, ένα γκολ.

Β’ ημίχρονο

17:42 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46′ Πέντε αλλαγές για τους γηπεδούχους με τους Γκαλίτσιο, Παναγιώτου, Αναστασόπουλο, Κατσίκη, Βελλίνη να αντικαθιστούν τους Καρτσαμπά, Παπαχρήστο, Μπανούση, Μπουντόπουλο και Αναστασάκο.

49′ πρώτο κόρνερ για Πανελευσινιακό

51′ Αναστασόπουλος ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή

Ωραίο σουτ του Σιώπη μετά από προσπάθεια του Βελλίνη από δεξιά.

58′ Ο Αντωνίου κάνει δοκιμές, μπαίνουν οι Χαρίτος, Βασιλείου, Ντάβαρης, Κοντοές, Ελευθεριάδης βγαίνουν οι Σιώπης, Αρσενίεβιτς, Γιαννίτσης, Ηλιόπουλος, Οικονομόπουλος

60′ ΓΚΟΛ, Ναούμ με σουτ το 4 – 1 μειώνει για τον Πανελευσινιακό.

65′ Κορτέσης αντικαθιστά τον Κραβαρίτη.

79′ ωραία εκτέλεση φάουλ για τους φιλοξενούμενους, κόρνερ από αριστερά, κεφαλιά περνά λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κορτέση σε μια καλή φάση για την Ελευσίνα.

86′ ΓΚΟΛ, Κατσίκης από δεξιά τη σέντρα, Βελλίνης το 5 – 1 με κεφαλιά.

ΓΚΟΛ, Στις καθυστερήσεις ο Αναστασόπουλος το 6 – 1 μετά από πάσα του Χαρίτου.

Σπάρτη: Κραβαρίτης, Σιώπης, Παπαχρήστος (46′ Παναγιώτου), Καρτσαμπάς, Γιαννίτσης, Μπανούσης (46′ Κατσίκης), Οικονομόπουλος, Ηλιόπουλος, Αρσενίεβιτς, Μπουντόπουλος (46′ Αναστασόπουλος), Αναστασάκος (46΄Βελλίνης).

Αναπληρωματικοί: Παναγιώτου, Γκαλίτσιος, Αναστασόπουλος, Κατσίκης, Κορτέσης, Βελλίνης, Κοντοές, Bασιλείου, Ελευθεριάδης, Χαρίτος, Ντάβαρης.

Πανευλεσινιακός: Στεργιώτης, Κασνέτσης, Κωνσταντινίδης, Αρβανίτης, Σταματάκος, Πλαβούκος, Δημόπουλος, Ρόκας, Ταμπάκης, Ίβιτς, Ζέλιος.

Αναπληρωματικοί: Μπότος, Σαμπανίδης, Στόγιος, Πούρνος