ΠΑΕ Σπάρτη: Λευκή ισοπαλία με Αχαρναϊκό (βίντεο, φωτογραφίες)

axarnaikos_22aug16

Στο δεύτερο εντός έδρας φιλικό προετοιμασίας της η Σπάρτη αναδείχθηκε ισόπαλη 0 – 0 με τον Αχαρναϊκό. Ένας αγώνας ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες που μοιράστηκαν τις λιγοστές ευκαιρίες του αγώνα. Ο κόσμος για άλλη μια φορά ήταν δίπλα στην ομάδα σε μια εποχή που αρκετοί βρίσκονται στις διακοπές τους. O Aχαρναϊκός πέρυσι τελείωσε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής στην 8η θέση στους 45 βαθμούς ισόβαθμος με την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο Αντωνίου παρέταξε μια ενδεκάδα ίδια κατά τα 10/11 σε σχέση με αυτή στο πρώτο φιλικό με τον Πανελευσινιακό. Μοναδική διαφορά σε ο Γκαλίτσιος στο κέντρο της άμυνας στη θέση του Γιαννίτση που προφυλάχθηκε λόγω τραυματισμού.

Τις καλύτερες φάσεις για τους γηπεδούχους είχαν οι Βελλίνης στο 61′ και Μπουντόπουλος ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν σε 2-3 φάσεις με κυριότερη του Παπατόλιου στο 29′ και του Ντενικόλο λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Σπάρτη: Κραβαρίτης (83′ Τσούβαλης), Σιώπης (80′ Mπουτσικάρης), Καρτσαμπάς (59′ Κοντοές), Γκαλίτσιος (82′ Κορνέχος), Παπαχρήστος (59′ Κοντοές), Μπανούσης (59′ Αναστασόπουλος), Οικονομόπουλος (74′ Χάδιαρης), Μπουντόπουλος (46′ Κατσίκης), Ηλιόπουλος (59′ Παναγιώτου), Αρσενίεβιτς (80′ Ελευθεριάδης), Αναστασάκος (46′ Βελλίνης).

Kατσίκης, Παναγιώτου, Κορνέζος, Αναστασόπουλος, Βελλίνης, Γαρυφαλλόπουλος, Χάδιαρης, Κοντοές, Ελευθεριάδης, Τσούβαλης, Μπουτσικάρης. Εκτός αποστολής ο Γιαννίτσης λόγω τραυματισμού

Αχαρναϊκός: Γαρδικιώτης Οδυσσέας, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Σωτηράκος, Αναστασίου, Τσεμπερίδης, Μάρης, Κυριαζόπουλος, Παπατόλιος, Νταγκράς, Ντούγκα.

Ψύχος, Μπάρδης, Χαραλαμπόπουλος, Ντενικολο, Καλαμιώτης, Μεγαλοοικονόμου, Καστριτσέας, Γαρδικιώτης, Βούζας.

.

sparti_paeΣπάρτη 0 – 0 τελικό  axarnaikosΑχαρναϊκός ( –  ημίχ)

Διατητής: Σελίμος, Βοηθοί: Γιαννόπουλος, Δημακάκος

Α’ ημίχρονο

17:45 Έναρξη αγώνα

15′ Δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη φάση το πρώτο 15λεπτο

20′ Πρώτο κόρνερ από δεξιά με Μπουντόπουλο, διώχνει η άμυνα του Αχαρναϊκού

25′ Η πρώτη φάση για τους γηπεδούχους, Αρσενίεβιτς από δεξιά σεντράρει Μπουντόπουλος τη κεφαλιά πάνω από την εστία του Γαρδικιώτη.

28′ Μπουντόπουλος εκτελεί φάουλ, σκάει μπροστά στο τερματοφύλακα η μπάλα, δεν μπλοκάρει αλλά δεν υπάρχει κάποιος να σουτάρει

29′ Πολύ καλή κίνηση από δεξιά του Νταγκρά, σε αντεπίθεση  ο Παπατόλιος μπαίνει στη περιοχή αλλά τον προλαβαίνει αμυντικός της Σπάρτης

34′ Πρώτο κόρνερ από δεξιά για Αχαρναϊκό με Παπατόλιο

35′ Φάουλ σε καλή θέση για Αχαρναϊκό στο τοίχος

Λίγες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο

18:30 Λήξη ημιχρόνου

Β’ ημίχρονο

18:44 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους με τον Κατσίκη να αντικαθιστά τον Μπουντόπουλο και τον Βελλίνη να αντικαθιστά τον Αναστασάκο

56′ Τρίτο κόρνερ από δεξιά με Οικονομόπουλο

58′ Έχουν ανεβάσει απόδοση οι γηπεδούχοι έχουν κερδίσει φάουλ, εκτελεί ο Ηλιόπουλος πολύ πάνω από την εστία.

59′ Τέσσερις αλλαγές για Σπάρτη.

61′ Καλή προσπάθεια του Βελλίνη μετά από βολέ του Κραβαρίτη.

71′ Δεύτερο κόρνερ από δεξιά για τον Αχαρναϊκό

74′ Χάδιαρης αντικαθιστά τον Οικονομόπουλο

Φτάσαμε στο 78′ χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο με τις δύο ομάδες να έχουν κάνει πολλές αλλαγές.

83′ Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους με Τσούβαλη να αντικαθιστά τον Κραβαρίτη και τον Κορνέζο τον Γκαλίτσιο.

84′ Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι στο Σελίμο

88′ Τσούβαλης μπλοκάρει σουτ του Ντενικόλο ο οποίος ήταν έκανε πολύ καλή προσπάθεια.

Tελικό 0 – 0, λευκή ισοπαλία ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες όπως φάνηκε από το σημερινό αγώνα.

Για τον Αχαρναϊκό αγωνίστηκαν ως αλλαγή οι Ψύχος, Χαραλαμπόπουλος, Ντενικολο, Μεγαλοοικονόμου, Καστριτσέας, Γαρδικιώτης, Βούζας.