Α.Ο. Αγγελώνας: Νίκη στο πρώτο φιλικό στις Αμύκλες επί της Άμιλλας. Ανακοίνωση

0
34

H ανακοίνωση του Α.Ο. Αγγελώνας για το χθεσινό φιλικό στις Αμύκλες με την Άμιλλα Αγίου Ιωάννη:

Η ομάδα μας σημερα, εδωσε το πρώτο φιλικό της παιχνίδι. Στο γήπεδο των Aμυκλων, αντιμετώπισε την άμιλλα   Αγίου-Ιωάννη και κέρδισε 2-4.
Το παιχνίδι, διεξήχθη σε τρία μισαωρα. Στα πρώτα λεπτά,η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ απο στιγμιαία αμυντική αδράνεια. Οσο περνούσε η ωρα ομως,ανέβαζε απόδοση και ετσι ισοφάρισε με εντυπωσιακό σουτ του Σταμάτη Λεκάκη. Η ομάδα μας,απο εκεί και ύστερα πήρε τα ηνία του αγωνα,εκανε το 2-1 με τον Διαμαντάκο Γιώργο, το 3-1 με εκτέλεση πέναλτι του Παπαδάκη Γιώργου και το 4-1 με εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ,του Ψαρρή Αποστολή. Στα τελευταία λεπτά,η άμιλλα μείωσε σε 2-4.
Η διοίκηση και ο προπονητής, εκφράζουν την ικανοποίηση τους για την προσπάθεια όλων των παιδιών στην έως τωρα Περίοδο της προετοιμασίας.
Ευχαριστούμε πολυ την άμιλλα Αγίου-Ιωάννη,για την οπως παντα άψογη φιλοξενία της.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας