Υάκινθος Βαφειού: Πρόκριση με νίκη 2 – 1 στα Χρύσαφα

0
110

Η ανακοίνωση του ΥΑΚΙΝΘΟΥ ΒΑΦΕΙΟΥ για την νίκη στον αγώνα Κυπέλλου με τον Α.Ο. Χρυσάφων:

Πρώτο παιχνίδι της χρονιάς με νίκη και πρόκριση εκτός έδρας απέναντι στα Χρύσαφα με σκορ 1 – 2. Το παιχνίδι έγινε κάτω από δύσκολες συνθήκες λόγω του δυνατού αέρα . Στο πρώτο ημίχρονο ο Υάκινθος ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον πρώτο σκόρερ της περυσινής χρονιάς Ρίζο Γεώργιο . Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η ομάδα των Χρυσάφων ισοφάρισε προσωρινά. Όμως οι παίχτες του Υάκινθου δε το έβαλαν κάτω και άρχισαν αντεπίθεση διάρκειας με αρκετές φάσεις μπροστά από τα καρέ των Χρυσάφων και με ένα ακόμη γκολ του Ριζου Γεώργιου πήραν την πρόκριση. Για τον Υάκινθο αγωνίστηκαν οι Κακριδάς, Βλάχος Τ. Τσώνης, Κοντοραβδης, Νίκιας, Βέργαδος, Κατσιαδράμης, Βλάχος Γ, Ρίζος Γ, Βαχαβιωλος,Μαλαβαζος,Ριζος Ν,Παναριτης. Επόμενο παιχνίδι με τον Α. Π. Ο. ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ «Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας