Με τους έξι αγώνες της Κυριακής ολοκληρώθηκε η δεύτερη φάση του Κυπέλλου Λακωνίας
Τα στοιχεία θα ανανεώνονται με περισσότερες πληροφορίες
Αστέρας Βλαχιώτη 1 – 0 Μολαϊκός (0 – 0 ημίχ)
Γκολ: Γκόγκας στο 73′ το 1 – 0.
Αστέρας Βλαχιώτη: Γαρόζης, Τσουκαλάς, Μπριλάκης, Σπηλιωτόπουλος, Ρασσιάς Λεωνίδας (72′ Νίκιας Δ.), Λιόσης, Λεϊμονίτης, Σαραντόπουλος (84′ Τσίκαρης), Σπάσιτς, Χαλίλι (37′ Γκόγκας), Μπούνας.
Μολαϊκός: Γραμματικάκης, Βλάχος, Σαρίδης, Ζώταλης, Διαμαντάκης, Ρουμάνης, Γραμματικάκης, Μεσίνι, Ελμαζάϊ (80′ Χατζησημιώτης), Σεμερτζίδης, Βελιανίτης.
Ήφαιστος Βρονταμά 1 – 2 Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (0 – 2 ημίχ)
Γκολ: Πάολο το 0 – 1 στο 30′, Κουτίβας το πέναλτι 0 – 2, Μανιάτης το 1 – 2 στο 70′.
Ήφαιστος Βρονταμά: Φεριζης, Λατσης,Χαντζης, Λυμπερης, Γεωργοπουλος, Φεριζης Γ, Λακιωτης, Αγγελέτος (Mάντης), Kουτσοβασιλης (Xαλκιας), Tσακωνας, Μανιατης
Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Αλεξανδρόπουλος, Σπυρόπουλος, Κουτρουβέλης, Κουτίβας, Οδεμισιώτης, Μπεντεβής, Νικόλαρος, Αποστολόπουλος (75′ Τσαρπαλής), Paolo Bunze, Κατσιαφούρος (60′ Πετρούλιας), Γεωργαντάς (83′ Τσαγκαρούλης).
Άμιλλα Αγίου Ιωάννη 0 – 3 Α.Ε. Κάστρο Μονεμβάσιας (0 – 0 ημίχ)
Γκολ: Νιάκολας το 0 – 1, Λυμπερόπουλος το 0 – 2, Κλογκέρι το 0 – 3.
Άμιλλα Αγίου Ιωάννη: Λαμπράκος, Νικόλαρος, Ηλιόπουλος, Βασιλείου, Κατσούλης, Πάντος, Μιχαλακάκος, Φλούδας, Ηλιόπουλος, Καρμοίρης, Κοκόλης.
Κάστρο Μονεμβάσιας: Γαλανάκης, Κακούσιος, Τσορτανίδης, Ασλανίδης, Τσαρικτί, Τραϊφόρος, Κλογκέρι, Νιάκολας, Μπούμπαλης, Λυμπερόπουλος, Κώνστας.
Κάστρο Γερακίου 0 – 2 Πανγυθεατικός (0 – 2 ημίχ)
Γκολ: Σταθάκος το 0 – 1 στο 26′, Παυλάκος το 0 – 3 στο 33′.
Κάστρο Γερακίου: Πλαγάκης, Μπακαρης, Παπαγεωργίου, Μανούσος, Πήλιουρας, Χοτζα, Κυριος, Ζουμπούκος, Σακελλαρίου, Λάμπρου, Τσίπουρας.
Πανγυθεατικός: Σαχινης, Ιλιεβ, Νακος, Χρυσικακος, Σταθακος, Λεβαντης, Πλαγιαννακος, Dini, Βασιλουνης, Σαβογλου, Παυλακος.
Α.Ε. Περιστερίου Φιλισίου 2 – 3 Ολυμπιακός Γυθείου (2 – 2 ημίχ)
Γκολ: Βλαχάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ πίσω από το κέντρο το 1 – 0, Πατσάκος το 1 – 1,
Λάτσης με τετ α τετ το 2 – 1, Παντελής το 2 – 2, Παντελής με πέναλτι το 2 – 3.
Κόκκινη: Κωστάκος με δεύτερη κίτρινη στο 75′.
Α.Ε. Περιστερίου Φιλισίου: Σκευης, Κρητικός, Βλαχακης, Γουρδομηχαλης, Τσαουσεφ, Ντερνοβα, Κωστακος, Ρουμπης, Λατσης, Μαργαρίτης, Σταφουκα.
Oλυμπιακός Γυθείου: Μίρτα, Εμμανουηλίδης, Πετρόπουλος, Πατσάκος, Καζιάνης, Αναστασάκος, Κωστάκος, Κατσικάς, Σουκούλι Γ. (62′ Καρνιάτης), Κουτράκος (88′ Αγγάνης), Παντελής.
Αμυκλιακός 1 – 3 Ευρώτας Έλους (0 – 2 ημίχ)
Γκολ: Παντόπουλος το 0 – 1 στο 8′, Κουτσοβασίλης το 0 – 2 στο 13′, Πιτσούλης το 1 – 2 στο 57′,
Χριστάκος το 1 – 3 στο 91′.
Κόκκινη: Παυλούνης με απευθείας κόκκινη στο 80′.
Αμυκλιακός: Μηνακάκης, Μπαλαμπάνης, Βούλγαρης, Καρλαύτης (46′ Πάτσης (83′ Περγαντής)), Τσάνι, Μπακούρος, Πιτσούλης, Παυλούνης, Νικόλαρος, Γκλιάτης (86′ Καρκαμπάσης), Βερυκοκίδης.
Ευρώτας Έλους: Μάντζιος, Τζανετάκος (89′ Τζαμουρής), Ροντσέα, Αλίμπαλης, Παντόπουλος, Κόλλατος, Κλαψης, Χριστάκος Γ., Κουτσοβασίλης, Ζαρκαδούλας, Καλλής (35′ Μανουσόπουλος).
Υάκινθος Βαφειού 0 – 2 Λεωνίδας Γλυκόβρυσης (0 – 1 ημίχ)
Γκολ: Νταραστεάνου το 0 – 1 στο 15′, Χριστάκος με πέναλτι το 0 – 2 στο 60′.
Υάκινθος Βαφειού: Πλειώτας, Ανούσος, Τσώνης, Ζούμπουλας, Νίκιας, Βέργαδος, Ρίζος Ν., Βαχαβιώλος, Ρίζος Γ., Ζούμπουλας, Σκιαδόπουλος.
Λεωνίδας Γλυκόβρυσης: Κιοσέ, Λάτσης, Κατσαφούρος (55′ Σάκκαρης), Χριστακάκος, Ντέντες (82′ Χρονόπουλος), Μαργαρίτης, Γεωργαντώνης, Κουφάκος, Νταραστεάνου, Υμέρι, Πατσουράκος.
Κύπελλο ερασιτεχνικών ομάδων (2η φάση) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
Α.Π.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΦΙΛΙΣΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ | ΦΙΛΙΣΙΟΥ | Σάββατο | 10/09/16 | 16:30 | ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Δ., ΣΟΒΟΛΟΣ Π. | 2-3 | |
ΥΑΚΙΝΘΟΣ ΒΑΦΕΙΟΥ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ | ΑΜΥΚΛΩΝ | Σάββατο | 10/09/16 | 16:30 | ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗΣ Μ., ΡΟΖΑΚΗΣ Λ. | 0-2 | |
ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ – ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. | ΒΡΟΝΤΑΜΑ | Σάββατο | 10/09/16 | 16:30 | ΠΑΛΑΜΙΔΑΣ Γ., ΚΑΦΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε. | 0-2 | |
ΤΑΫΓΕΤΟΣ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ – Α.Ε. ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ | ΔΗΜ. ΣΤ. ΦΑΡΙΔΟΣ -Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ | Σάββατο | 10/09/16 | 16:30 | ΙΣΑΚΟΒ Ρ., ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Ι. | 0-2 | |
Α.Ο. ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΥΘΕΙΟΥ – Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ | ΔΗΜ. ΣΤ. ΓΥΘΕΙΟΥ-Χ. ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ Π., ΣΙΓΓΑΡΗΣ Α., ΠΟΥΛΟΣ Ι. | 0-3 | |
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ – Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ | ΒΡΟΝΤΑΜΑ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΛΙΑΡΟΣ Σ., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ Ε. | 1-2 | |
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ | Α. Ε. Κ. Ε.Π.Σ. ΛΑΚΩΝΙΑΣ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΣΕΛΙΜΟΣ Σ., ΚΩΤΣΟΝΟΥΡΗ Μ., ΣΑΒΒΟΥΡΑΣ Χ. | 0-3 | |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ | ΔΗΜ. ΣΤ. ΦΑΡΙΔΟΣ -Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΥ Π., ΟΡΦΑΝΟΣ Α. | 1-1 (πεν: 6-5) | |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΜΟΛΑΪΚΟΣ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΚΑΛΑΣ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΑΝΟΥΣΟΣ Ν., ΑΤΣΑΒΕΣ Α., ΞΑΝΘΑΚΟΣ Β. | 1-0 | |
ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ – ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ | ΑΜΥΚΛΩΝ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΧΑΝΔΟΛΙΑΣ Σ., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Ι., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Δ. | 1-3 |
ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας