Παναιγιάλειος 0 – 4 Σπάρτη: Ενημερωθείτε ζωντανά από το isports.gr

0
72

H ΠΑΕ Σπάρτη στην πρώτη επίσημη υποχρέωση της περιόδου αντιμετωπίζει στο Αγρίνιο τον Παναιγιάλειο για την Α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για σήμερα Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης 16:00 στο γήπεδο του Παναιτωλικού. Στο συγκεκριμένο άρθρο θα μπορείτε να ενημερωθείτε κατά την διάρκεια του αγώνα με τις κυριότερες φάσεις, στατιστικά, σκόρερ και άλλα.

Σε κάθε φετινό αγώνα της Σπάρτης θα μπορείτε να ενημερώνεστε από το isports.gr.  Υπάρχει τηλεοπτική μετάδοση από το OTE SPORT 2, αλλά το isports.gr ενημερώνει τους φιλάθλους που δεν έχουν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν τον αγώνα.

Δήλωση Μπουντόπουλου

Μπήκαμε για να ελέγξουμε το παιχνίδι, γιατί γνωρίζουμε την καθυστερημένη έναρξη προετοιμασίας του Παναιγιάλειου. Ανεβήκαμε μετά το 20λεπτο και πετύχαμε το γκολ. Στο δεύτερο μπήκαμε πιο δυνατά και πετύχαμε τα γκολ. Δεν βάζουμε την ταμπέλα του φαβορί στο πρωτάθλημα. Θα παλέψουμε αρχικά για να είμαστε ανταγωνιστικοί.

Παναιγιάλειος 0 – 4 τελικό  sparti_pae Σπάρτη (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Αναστασάκος το 0 – 1 στο 24′,  Αναστασάκος με κεφαλιά το 0 – 2 στο 75′,

Μπουντόπουλος το 0 – 3 στο 85′, Μπουντόπουλος το 0 – 4 στο 88′.

Α’ ημίχρονο

16:00 Έναρξη πρώτου ημιχρόνου

7′ Σέντρα Βελλίνη, δεν προλαβαίνει ο Αναστασάκος

10′ Πρώτο κόρνερ από δεξιά για Παναιγιάλειο

19′ Σκαρτσίλας η πρώτη κίτρινη

23′ Πρώτη καλή στιγμή με τον Αναστασάκο να μην μπορεί να σκοράρει μπροστά από τον Αθανασόπουλο

24′ Πρώτο κόρνερ για τη Σπάρτη από δεξιά

24′ ΓΚΟΛ για τη Σπάρτη με τον Αναστασάκο να κάνει το 0 – 1

26′ Πολύ καλό σουτ, το βγάζει ο Μελίσσας,

30′ Mπουντόπουλος καλό σουτ απο μακριά

40′ Μπουντόπουλος μετά από πολύ ωραία πάσα του Αναστασάκου

41′ Κίτρινη στον Νεμάνια Αρσενίεβιτς

43′ Κίτρινη στον Κατσίκη

46′ Δεύτερο κόρνερ για Παναιγιάλειο από δεξιά

Β’ ημίχρονο

17:05 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46′ Κατίδης μπήκε στη θέση του Σκαρτσίλα

53′ Τρίτο κόρνερ από αριστερά για Παναιγιάλειο

56′ Κίτρινη ο Κοντοές

57′ Κορνέζος κίτρινη είναι στο πάγκο

58′ Mπουντόπουλος κίτρινη

63′ Ξόμπλιος στη θέση του Κρητικού

68′ Μπανούσης κίτρινη, κόρενρ από δεξιά για τη Σπάρτη

71′ Ηλιόπουλος στη θέση του Βελλίνη

73′ Παπαχρήστος πολύ ωραίο σουτ

74′ Παπαχρήστος κίτρινη

75′ ΓΚΟΛ Αναστασάκος το 0 – 2 με πολύ ωραία κεφαλιά

86′ ΓΚΟΛ, Μπουντόπουλος το 0 – 3 στο 86′ μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Ηλιόπουλου

88′ ΓΚΟΛ, Μπουντόπουλος το 0 – 4 με εκτέλεση πέναλτι

89′ Δεύτερη κίτρινη ο Μπανούσης, αποβάλλεται

Τελικό το 0 – 4 με μία μεγάλη νίκη για την Σπάρτη που την στέλνει στη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας, ο επαναληπτικός το Σάββατο στη Λιβαδειά με ώρα έναρξης 15:00

Παναιγιάλειος (Βόκολος): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Πατινιώτης, Κοντοές, Βλάχος, Μπούζας, Καζναφέρης, Σκαρτσίλας (46′ Κατίδης), Τσιλιγγίρης, Μπουρλάκης (79′ Μπουρλάκης), Κρητικός (63′ Ξόμπλιος)

Σπάρτη (Αντωνίου): Μελίσσας, Κατσίκης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Παπαχρήστος, Μπανούσης, Οικονομόπουλος, Βελλίνης (71′ Ηλιόπουλος), Νεμάνια Αρσενίεβιτς, Μπουντόπουλος, Αναστασάκος (83′ Παναγιώτου).

Διατητής: Μιχαηλίδης Γεώργιος (ΕΠΣ Βοιωτιας),

Βοηθοί: Σπυρόπουλος Παντελέημων (Αν. Αττικής), Παγούρας Βασίλειος (ΕΠΣ Βοιωτίας),

Τέταρτος διαιτητής: Αντωνίου Κωνσταντίνος (Αθηνών), Παρατηρητής: Γιαννόπουλος Διονύσιος (Ηλείας)