Ολυμπιακός Γυθείου – Μολαϊκός 0 – 1 (βίντεο, φωτογραφίες)

0
168

25seoreprararasyaeaa

Πρεμιέρα της Α’ κατηγορίας Λακωνίας με ντέρμπι στο Γύθειο μεταξύ του Ολυμπιακού Γυθείου και του Μολαϊκού. Σε ένα αγώνα που είχε όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι και λίγες φάσεις ο Μολαϊκός πήρε τη νίκη με σκορ 1 – 0 χάρη σε αυτογκόλ του Κωστάκου.  Εκ διαμέτρου αντίθετη αρχή για τις δύο ομάδες με τον Ολυμπιακό Γυθείου του Αργύρη Κατσίχτη να ηττάται στην απόρθητη έδρα του στον πρώτο αγώνα της χρονιάς, και τον άριστα στημένο τακτικά Μολαϊκό για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα από τον Κώστα Γραμματικάκη να παίρνει το 2πλο που θα του δώσει το πάνω χέρι από πολύ νωρίς στο πρωτάθλημα.

Καλές ευκαρίες για τους γηπεδούχους είχαν οι Κατσικάς, Παντελής ενώ οι φιλοξενούμενοι απειλούσαν με τον Σεμερτζίδη και το Κομιώτη.

Αποβλήθηκε από τον διαιτητή Αγρανιώτη ο Γιώργος Αναστασάκος για χτύπημα εκτός φάσης στον Γιάννη Βελιανίτη στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Την επόμενη Κυριακή 02 Οκτωβρίου ο Ολυμπιακός Γυθείου ταξιδεύει στην Σύκεα για να αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο ενώ ο Mολαϊκός υποδέχεται την Άμιλλα Αγίου Ιωάννη. Και οι δύο αγώνες είναι προγραμματισμένοι να ξεκινήσουν στις 16:00.

σε νεότερη ενημέρωση του άρθρου το βίντεο με τα στιγμιότυπα του αγώνα

anoixtoxromo_olympiakosgitheiouΟλυμπιακός Γυθείου  0 – 1 τελικό   molaikos_sima_gia_menouΜολαϊκός   (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: αυτογκόλ Κωστάκος με κεφαλιά το 0 – 1 στο 42′.

Κόκκινη: Απευθείας κόκκινη ο Αναστασάκος στο 78′.

Διαιτητής: Αγρανιώτης, Boηθοί: Δημακάκος, Ισάκοβ

Ολυμπιακός Γυθείου:  Φάμπιο, Πατσάκος, Καζιάνης, Καρνιάτης, Πετρόπουλος, Αναστασάκος, Κωστάκος (61′ Κουτράκος), Γιονι Σουκούλι (75′ Μπουρελάκος Λ.), Λιγνός Ακ., Κατσικας, Παντελής.

Μολαϊκός: Γραμματικάκης, Βλάχος, Σαρίδης, Ζώταλης, Διαμαντάκης, Ρουμάνης, Βελιανίτης, Γραμματικάκης (88′ Χατζησημιώτης), Μεσίνι, Σεμερτζίδης, Κουμιώτης (76′ Ελμαζάϊ).

Α’ ημίχρονο

42′ ΓΚΟΛ, Σεμερτζίδης σε μία από τις γνωστές εκτελέσεις του και με κεφαλιά ο Κωστάκος

με αυτογκόλ κάνει το 0 – 1.

Το τέλος του πρώτου ημίχρονο βρίσκει τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 1 – 0.

B’ ημίχρονο

78′ Με 10 παίκτες αγωνίζεται πλέον ο Ολυμπιακός Γυθείου, απευθείας κόκκινη ο Αναστασάκος.

Οι φωτογραφίες και το βίντεο που θα αναρτηθεί τις επόμενες ώρες από το githio – click