Κύπελλο Ελλάδας: Ενημερωθείτε ζωντανά για την κλήρωση των ομίλων

0
84

To isports.gr σας ενημερώνει πάντα για όλα τα νέα και τις ειδήσεις της Σπάρτης. Όπως βρεθήκαμε και στη κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League στο Αττικό Άλσος – πατήστε εδώ – έτσι και σήμερα θα σας μεταδώσουμε ζωντανά από τα γραφεία της στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας την κλήρωση των ομίλων του Κυπέλλου η οποία είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 10:30. Στο συγκεκριμένο άρθρο του isports.gr θα μπορείτε να ενημερωθείτε για την εξέλιξη της κλήρωσης της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας για την περίοδο 2016-17. Δεν υπάρχει τηλεοπτική μετάδοση της κλήρωσης από το ΟΤΕ ΤV.

Για να διαβάσετε το σύστημα διενέργειας της σημερινής κλήρωσης ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ.

Στην πρώτη κληρωτίδα είναι οι Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Αστέρας Τρίπολης, Ατρόμητος.

Στη δεύτερη κληρωτίδα είναι οι Πλατανιάς, Λεβαδειακός, Παναιτωλικός, Ηρακλής, Ξάνθη, Βέροια, ΑΕΛ, Κέρκυρα.

Στην τρίτη και την τέταρτη είναι οι 16 ομάδες της Football League που θα χωριστούν ανά οκτώ.

Στην τρίτη κληρωτίδα είναι οι Άρης, ΟΦΗ, Αγροτικός Αστέρας, Τρίκαλα, Αναγέννηση Καρδίτσας, Χανιά, Κισσαμικός, Καλλιθέα.

Στην τέταρτη κληρωτίδα είναι οι Σπάρτη, Αιγινιακός, Απόλλων Σμύρνης, Καλλονή, Λαμία, Πανσερραίκός, Πανθρακικός, Πανελευσινιακός.

 

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ

ΑΕΛ

Τρίκαλα

Πανελευσινιακός

2ος όμιλος

Ολυμπιακός

Πλατανιάς

Χανιά

Σπάρτη

3ος όμιλος

Παναθηναϊκός

Ηρακλής

ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης

4ος όμιλος

ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη

Αγροτικός Αστέρας

Καλλονή

5ος όμιλος

Αστέρας Τρίπολης

Βέροια

Άρης

Αιγινιακός

6ος όμιλος

ΑΕΚ

Κέρκυρα

Αναγέννηση Καρδίτσας

Λαμία

7ος όμιλος

Ατρόμητος 

Παναιτωλικός

Καλλιθέα

Πανθρακικός

8ος όμιλος

Πανιώνιος

Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός

Κισσαμικός

Σύστημα διεξαγωγής 

Το σύστημα  διεξαγωγής των αγώνων της 2ης φάσης, θα διασφαλίζει, ρητώς, ότι οι δύο ομάδες της Α΄ Εθνικής Κατηγορίας θα δώσουν δύο (2) αγώνες εκτός έδρας και ένα (1) στην έδρα τους και οι δύο (2) ομάδες της Β΄ Εθνικής θα δώσουν δύο (2) αγώνες στην έδρα τους και ένα (1) αγώνα εκτός έδρας, ως ακολούθως:
1η αγωνιστική: 1Χ2, 4Χ3
2η αγωνιστική: 3Χ1, 2Χ4
3η αγωνιστική: 3Χ2, 4Χ1.
Προκρίνονται στην επόμενη φάση οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης κάθε ομίλου