ΠΑΕ Σπάρτη: Iσοπαλία 2 – 2 στο φιλικό με Καλλιθέα (βίντεο)

0
100

Ισοπαλία με τέσσερα γκολ στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης ανάμεσα στην γηπεδούχο και την Καλλιθέα.  Το φιλικό έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης το Σάββατο 15 Οκτωβρίου με ώρα έναρξης 16:00. Η Καλλιθέα προηγήθηκε με τον Ηλιάδη στο 12′ με τον Σέρβο Νεμάνια Αρσενίεβιτς να ισοφαρίζει σε 1 – 1. Στο 39′ ακυρώθηκε γκολ του Νεμάνια Αρσενίεβιτς ως οφ σάιντ. Το δεύτερο ημίχρονο είχε περισσότερες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες με τον Ηλιόπουλο να σκοράρει με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή και τον Σμυρλή να γράφει το τελικό 2 – 2.  Στοιχείο που έδειξε να επηρεάζει τους γηπεδούχους το γεγονός ότι αυτός ήταν ο πρώτος τους αγώνας μετά τις 17 Σεπτεμβρίου.  Η Σπάρτη έχει αγωνιστεί σε πολλά φιλικά μέχρι σήμερα και δύο επίσημους αγώνες για το Κύπελλο με τον Παναιγιάλειο και είχε βρει αγωνιστικό ρυθμό. Ο ένας μήνας απραξίας φάνηκε όμως σήμερα να έχει επηρεάσει την ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου απέναντι σε μια ομάδα που δεν είναι από τα πρώτα ονόματα της Football League. Σε αντίθεση με την Σπάρτη η Καλλιθέα είχε δεχτεί τέσσερα γκολ πριν μια εβδομάδα από την ΑΕΚ στο Έλ Πάσο. Το στοιχείο που μένει από το φιλικό είναι η γκολάρα του Κώστα Ηλιόπουλου που για άλλο ένα αγώνα δείχνει θετικά στοιχεία έχοντας πετύχει 3 γκολ στα φιλικά προετοιμασίας και ένα γκολ με Παναγιάλειο.

rp_sparti_pae-150x150.jpgΣπάρτη 2 – 2 τελικό  Kallithéa_FC_LogoΚαλλιθέα  (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Ηλιάδης το 0 – 1 στο 12′, Νεμάνια Αρσενίεβιτς το 1 – 1 στο 41′, Ηλιόπουλος με γκολάρα το 2 – 1 στο 66′

Σμυρλής το 2 – 2 στο 84′.

A’ ημίχρονο

12′ ΓΚΟΛ, Ηλιάδης το 0 – 1 στο 12′ με πλασέ

22′ Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την Καλλιθέα

28′ Πρώτο κόρνερ για την Σπάρτη από δεξιά.

39′ Κατσίκης την πάσα, ο Νεμάνια το γκολ, ακυρώνεται από τον Μπούτσαλη.

40′ Αναγκαστική αλλαγή ο Μπουντόπουλος, στη θέση του ο Ηλιόπουλος

41′ ΓΚΟΛ Νεμάνια Αρσενίεβιτς σκοράρει περνώντας και τον Ντούνη μετά από πάσα του Σιώπη.

44′ Δεύτερο κόρνερ για την Σπάρτη από δεξιά

Β’ ημίχρονο

46′ Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους με τον Αναστασάκο να αντικαθιστά τον Φίλιπ Αρσενίεβιτς και τον Αναστασόπουλο να αντικαθιστά τον Βελλίνη.

47′ Δύο συνεχόμενα κόρνερ από αριστερά για τη Σπάρτη χωρίς να απειλήσει

50′ Κόρνερ από αριστερά για την Καλλιθέα

52′ Γκαλίτσιος διώχνει πάνω στη γραμμή, μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, έχει αποκρούσει πρώτα ο Μελίσσας

56′ Kόρνερ για την Καλλιθέα από δεξιά

59′ Παναγιώτου στη θέση του Παναχρήστου

63′ Καρτσαμπάς στη θέση του Γιαννίτση

66′ ΓΚΟΛΑΡΑ, ο Ηλιόπουλος μετά από πάσα του Αρσενίεβιτς.

84′ ΓΚΟΛ, Σμυρλής το 2 – 2 με σουτ μέσα από την περιοχή.

87′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους

Διαιτητής: Ανούσος, Boηθοί: Σταματάκος, Μπούτσαλης

Σπάρτη: Μελίσσας, Παπαχρήστος (59′ Παναγιώτου), Σιώπης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Κατσίκης, Μπανούσης, Βελλίνης (46′ Αναστασόπουλος), Μπουντόπουλος (40′ Ηλιόπουλος), Φίλιπ Αρσενίεβιτς (46′ Αναστασάκος), Νεμάνια Αρσενίεβιτς.

Αναπληρωματικοί: Οικονομόπουλος, Aναστασάκος, Αναστασόπουλος, Χαδιάρης, Κορνέζος, Καρτσαμπάς, Ηλιόπουλος, Παναγιώτου