Βοίας Νεάπολης: Εντός έδρας επικράτηση με Γεράκι και 3 στα 3.

0
83

Το 3 στα 3 πέτυχε η ομάδα μας επικρατώντας με 2-0 του Κάστρου Γερακίου εντός έδρας.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο 1ο ημίχρονο, με την ομάδα μας να είναι αυτή που έχει μία ελαφριά υπεροχή και να προηγείται στο 25ο λεπτό με τον Γιάννη Λιβανό να σκοράρει και πάλι, όπως και στον αγώνα απέναντι στον Α.Ο. Δαφνίου, στο 2ο δοκάρι μετά από σέντρα του Γιάννη Πανάγου. Στο υπόλοιπο διάστημα δεν άλλαξε κάτι με τον Βοία να μην απειλείται σε καμία περίπτωση και να χάνει ευκαιρίες με σουτ που κόντραραν και κατέληξαν σε κόρνερ, με τον τερματοφύλακα εξουδετερωμένο.

Στο 2ο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε με το Κάστρο Γερακίου να αναλαμβάνει τα ηνία του αγώνα και τον Βοία να περιμένει για να χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση. Η κομβική φάση ήταν στα μέσα του 2ου ημιχρόνου όταν ο παίκτης του Κάστρου Γερακίου αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ α τετ για να ισοφαρίσει, στη μοναδική ουσιαστική ευκαιρία της ομάδας του. Λίγα λεπτά αργότερα μετά από απόκρουση σε εκτέλεση φάουλ ο Βοίας έκανε το 2-0 με τον Άρη Τσιχουρίδη με αριστερό σουτ στην κίνηση. Εκεί το ματς “έσβησε” με τις δύο ομάδες να αποδέχονται τον τελικό νικητή, χωρίς να γίνεται κάτι αξιοσημείωτο έως του τέλος του αγώνα.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Κυριακή 23-10-2016 στις 16:00 και πάλι στην έδρα μας απέναντι στον Α.Π.Ο. Περιστερίου Φιλισίου, σε έναν πολύ δύσκολο αγώνα με τον αντίπαλό μας να έρχεται με 0 βαθμούς και με μεγάλη επιθυμία για να κερδίσει κάτι από αυτόν τον αγώνα.

Ευχαριστούμε τέλος τους φιλάθλους μας, οι οποίοι έδωσαν το παρόν και δημιούργησαν μια όμορφη εικόνα με αρκετό κόσμο στις κερκίδες.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας