Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στους 4 ομίλους. Βαθμολογία 3ου ομίλου

0
127

Με σημαντικά ματς διεξήχθη η έκτη αγωνιστική των τεσσάρων ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Στον πρώτο όμιλο, η Δόξα Δράμας έμεινε στο 2-2 με την Καβάλα, διατηρώντας όμως την κορυφή, μπροστά από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς που επικράτησε 2-0 του Λαγκαδά.

Μεγάλη νίκη και για την Παναχαϊκή στον τρίτο όμιλο που επικράτησε 1-0 στο ντέρμπι με τον ΠΑΟ Βάρδας και έμεινε μόνη πρώτη στον τρίτο όμιλο.

Στον τέταρτο όμιλο ο Εθνικός σταμάτησε τον Ερμή Ζωνιανών, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 και τους Κρητικούς να χάνουν για πρώτη φορά φέτος βαθμούς.

Από την άλλη, ο Ολυμπιακός Βόλου δεν λέει να χάσει. Επικράτησε 2-0 του Πιερικού και συνεχίζει το αήττητο σερί του για έκτο ματς.

ΠΗΓΗ: sport-fm.gr

1ος όμιλος

ΦΑΣ Νάουσα-ΑΟ Καρδίας 0-1
ΑΟ Καβάλας-Δόξα Δράμας 2-2
ΑΕ Ποντίων-Νέστος Χρυσούπολης 0-4
Μακεδονικός Φούφα-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Αλμωπός Αριδαίας-Καμπανιακός 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Εορδαϊκός 2-2
ΑΠΕ Λαγκαδά-Απόλλων Καλαμαριάς 0-2
Ρεπό: Δόξα Προσκυνητών

2ος όμιλος

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Θεσπρωτός 2-2
Νίκη Βόλου-ΑΕ Ιστιαίας 2-2
Τηλυκράτης Λευκάδας-Διαγόρας Σεβαστής 2-0
Αμβρακία Κωστακιών-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 2-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Αστέρας Πετρίτη 1-0
Πύδνα Κίτρους-ΑΕ Καραϊσκάκης 0-0
Ρήγας Φεραίος-Απόλλων Λάρισας 4-3
Πιερικός-Ολυμπιακός Βόλου 0-2

3ος όμιλος

ΑΟ Χαλκίς-Τσικλητήρας Πύλου 2-2
ΠΑΟ Βάρδας-Παναχαϊκή 0-1
Φωστήρας-Ένωση Ερμιονίδας 3-1
Δόξα Μεγαλόπολης-ΑΟ Λουτράκι 3-1
ΑΟ Θήβα-Παναργειακός 2-2
ΑΟ Ζευγολατιού-Παναρκαδικός 0-2
Αχαϊκή-Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Ρεπό: Αιολικός

 

ΟμάδαΑγ.ΒαθμοίΝΙΗΓκολ
1Παναχαϊκή6165108-0
2Παναρκαδικός6144208-2
3ΠΑΟ Βάρδας6134118-3
4Φωστήρας51132010-2
5ΑΕ Ερμιονίδας572127-6
6Τσικλητήρας671416-5
7Αχαϊκή672135-7
8ΑΟ Ζευγολατιού672133-7
9Αιολικός561314-3
10ΑΟ Θήβα661315-8
11Δόξα Μεγαλόπολης651238-13
12ΑΟ Χαλκίς540413-4
13Παναργειακός541133-6
14ΑΟ Λουτράκι641143-7
15Αστέρας Αμαλιάδας510151-9

4ος όμιλος

Ρόδος-Ατσαλένιος 2-1
Ηλυσιακός-Πανθηραϊκός 0-0
Θύελλα Ραφήνας-Ιωνικός 0-3
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Άγιος Ιερόθεος 0-1
Προοδευτική-Τριγλία Ραφήνας 3-1
Εθνικός-Ερμής Ζωνιανών 0-0
Εργοτέλης-Ιάλυσος (Δευτέρα 24/10-15:00)
Ρεπό: Κηφισιά