Α.Ο Χανίων – Αγροτικός Αστέρας 0-2

0
89

agrotikos-asteras-1932_38

Η ανακοίνωση του Αγροτικού Αστέρα μετά τήν νίκη της 2ης αγωνιστικής εκτός επί του Α.Ο. Χανίων:

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της η ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Football League. Επικράτησε με σκορ 0-2 εκτός έδρας του Α.Ο. Χανίων σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΔΑΚ Γάλλου.

Τα δύο τέρματα σημείωσε για την ομάδας ο Τεγούσης στο 1ο και 6ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο τέρμα εάν ευστοχούσε σε εκτέλεση πέναλτι ο Philippe στο 28ο λεπτό.

ΧΑΝΙΑ: Αθανασίου, Ζέρης, Ρούνιτς (31′ Λύρας), Θεολόγου, Δαμιανάκης, Γκεμίση (81′ Βαρούχας), Φουρλάνος, Μάνιας (68′ Αποστολόπουλος), Τσουκάνης, Νικολόπουλος, Σταματής.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γιακουμής, Γκότοβος, Κουκόλης, Μπουτζίκος, Αργυρίου (46′ Ουνγιαλίδης), Τάι, Τριανταφυλλάκος (46′ Χατζής), Τεγούσης, Δεινόπαπας, Φιλίπε, Πάτο (81′ Γκέσιος).