ΠΑΕ Σπάρτη: Ήττα εντός από Απόλλων Σμύρνης

Η ΑΕ Σπάρτη γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (6/11) στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Football League.

Το σκορ διαμόρφωσε ο Αλμπάνης με τα δυο γκολ που σημείωσε στο 25’ και στο 44’ της αναμέτρησης.

Υπήρχαν ωστόσο φάσεις σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όπου εξελίχθηκαν κανονικά, χωρίς να καταλογιστούν οι παραβάσεις που έγιναν από παίκτες της αντίπαλης ομάδας.

Ο κόσμος της Λακωνίας πάντως έδωσε δυναμικό παρών στο Δημοτικό Στάδιο και χειροκρότησε στο τέλος τους παίκτες της ΑΕ Σπάρτη για την προσπάθεια που έκαναν στη σημερινή αναμέτρηση.

Διαιτητής ήταν ο Γιώργος Μαρκαντωνάτος (Ηλείας) με βοηθούς τους Αντώνη Πυλαρίνο (Ζακύνθου) και Γιάννη Καραλή (Ηλείας).

Επόμενη αναμέτρηση της ομάδας μας, το Σάββατο 12 Νοεμβρίου στην Καρδίτσα απέναντι στην τοπική Αναγέννηση, για την 3η αγωνιστική της Football League.

rp_sparti_pae-150x150.jpgΣπάρτη 0 – 2 τελικό  apollon_smyrnis Απόλλων Σμύρνης  (0 – 2 ημίχ)

Γκολ: Αλμπάνης το 0 – 1 από πάσα του Κάσσου από δεξιά, Αλμπάνης το 0 – 2 στο 44′ από πάσα του Ρομάνο

Στατιστικά: Κόρνερ 5-3,  Κίτρινες 3-5

A’ ημίχρονο

15:00 Έναρξη αγώνα

3′ Πρώτο κόρνερ από δεξιά για Απόλλων

13′ Πρώτο κόρνερ από δεξιά για τους γηπεδούχους

15′ Κάσσος σουτ αποκρούει ο Μελίσσας

19′ Δεύτερο κόρνερ από δεξιά για Σπάρτη

21′ Aρσενίεβιτς καλό σουτ μέσα από την περιοχή

23′ Κονέ από δεξιά για το τέταρτο κόρνερ της αναμέτρησης

25′ Αλμπάνης το 0 – 1

27′ Παπαχρήστος σουτ μέσα από την περιοχή

35′ Αναστασάκος κίτρινη για διαμαρτυρία

36′ Φάουλ του Κονέ, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

37′ Τσιάρας κίτρινη, Μπουντόπουλος πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ, αποκρούει ο Χιώτης

38′ Τρίτο Κόρνερ με Μπουντόπουλο από δεξιά

45′ ο Ρομάνο την πάσα στον Αλμπάνη που έφυγε μόνος του πίσω από τους αμυντικούς, πλάσαρε τον Μελίσσα κάνοντας το 0 – 2.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται σε δύο περιπτώσεις για πέναλτι. Την πρώτη σε χέρι του και την δεύτερη σε ανατροπή του Αρσενίεβιτς. Επίσης διαμαρτυρίες ότι ο Κάσσος στο πρώτο γκολ φεύγει από θέση οφσάιντ

Β’ ημίχρονο

16:07 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46′ Δύο αλλαγές για για τους γηπεδούχους με τους Ηλιόπουλο, Βελλίνη να αντικαθιστούν τους Κατσίκη και Οικονομόπουλο, Τζάνης αντικαθιστά τον Αλμπάνη

52′ Kίτρινη ο Μπουντόπουλος

Έχει ανέβει η Σπάρτη στο δεύτερο ημίχρονο, το σκορ παραμάνει 0 – 2

84′ Φάουλ από δεξιά με Μπουντόπουλο για Σπάρτη

Διαιτητής: Γιώργος Μαρκαντωνάτος (Ηλείας), Boηθοί: Πυλαρινός (Ζακύνθου), Καραλής (Ηλείας)

Σπάρτη (Σωτήρης Αντωνίου): Μελίσσας, Σιωπης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Παπαχρήστος, Κατσίκης (46′ Ηλιόπουλος), Μπανούσης (62′ Αναστασόπουλος), Νεμάνια Αρσενίεβιτς, Οικονομόπουλος (46′ Βελλίνης), Αναστασάκος, Μπουντόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Ηλιόπουλος, Βελλίνης, Αναστασόπουλος, Κραβαρίτης, Αρσενίεβιτς Φίλιπ, Καρτσαμπάς, Παναγιώτου

Απόλλων Σμύρνης (Δημήτρης Σπανός): Χιώτης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Κύργιας, Ντάσιος, Κονέ, Τσιάρας, Αλμπάνης (46′ Τζάνης), Ρομάνο (82′ Πουρτουλίδης), Κάσσος (69′ Ξενοφώντας Πάνος), Διαμαντόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Γεωργακόπουλος, Ρουμπουλάκου, Ξενοφώντας Πάνος, Πουρτουλίδης, Τρίγκας, Γκούφας, Τζάνης.