Απόλλων Ξηροκαμπίου: Επιστροφή στις νίκες στη Μονεμβάσιας

0
113

Η ανακοίνωση του Απόλλων Ξηροκαμπίου:

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα μας, ύστερα από αρκετό καιρό, το Σάββατο 5/11 αφού επικράτησε με σκορ 2-3 στον εκτός έδρας αγώνα της στη Μονεμβάσια, με αντίπαλο το Κάστρο Μονενβασίας, βάζοντας έτσι τέλος στο κακό σερί αποτελεσμάτων με τελευταίο την εντός έδρα ήττα με σκορ 4-0 από τον Αστέρα Βλαχιώτη το προηγούμενο Σάββατο 29/10.

Το σκορ άνοιξε στο 40΄ο Γ. Αρνιώτης κάνοντας το 0-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι αλλαγές δικαίωσαν τον προπονητή του Απόλλωνα και στο 80΄ο Κ. Κυριακόπουλος με πολύ όμορφο γκολ έκανε το 0-2 (είχε περάσει σαν αλλαγή στο 57΄), ενώ το 0-3 έκανε ο Π. Ατσαβές στο 82΄ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο αγώνα στο 70΄ . Η ομάδα του Κάστρου μείωσε το σκορ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε για την φιλοξενία τους ανθρώπους του Κάστρου και να ευχηθούμε περαστικά και σιδερένιοι στους αθλητές του Κάστρου, που ενεπλάκησαν στο τροχαίο, που σημειώθηκε μετά τον αγώνα

Στη συνέχεια του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει το ερχόμενο Σάββατο 12/11 στο Δ. γήπεδο Ξηροκαμπίου την ομάδα του Ήφαιστου Βρονταμά στις 3μ.μ. Σας περιμένουμε ώστε να στηρίξουμε για ακόμα μια φορά την ομάδα μας και τη προσπάθεια που κάνει για τη φετινή περίοδο.