Α.Ο. Αγγελώνας: Ήττα από Ένωση, προετοιμασία για Ολυμπιακό Γυθείου

0
94

Ο Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ την Κυριακή 6/11, ηττήθηκε με σκορ 1-3 από την Α.Ε.ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΟΥ στο δημοτικό γήπεδο ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ά ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ.

Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να προηγηθεί με 1-0, με υπέροχο γκολ του ΓΙΩΡΓΟΥ ΠΑΠΑΔΑΚΗ. Η ομάδα της ΠΕΛΛΑΝΑΣ ισοφάρισε το σκορ σε 1-1, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ύστερα από λάθος της ομάδας μας.

Στην επανάληψη από ένα σημείο και μετά η ομάδα μας άρχισε να παρουσιάζει σημάδια κόπωσης και σε συνδυασμό με κάποια αμυντικά λάθη, αλλά και την αγωνιστική ανωτερότητα της αντιπάλου ομάδας, επήλθε το τελικό 1-3.

Ο Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ πλέον, προετοιμάζεται για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος, το προσεχές Σάββατο 12/11, και ώρα 3μμ., με αντίπαλο τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΓΥΘΕΙΟΥ , στο δημοτικό γήπεδο Συκέας.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας