ΟΦΗ: Ήττα με 2-5 από τον Εργοτέλη (βίντεο)

0
100

Οι παίκτες του ΟΦΗ είδαν το φιλικό με τον Εργοτέλη σαν αγγαρεία και γνώρισαν βαριά ήττα με 2-5.

Για δεύτερο συνεχόμενο φιλικό παιχνίδι, μετά από αυτό τον Ερμή Ζωνιανών, οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ αντιμετώπισαν και το σημερινό κόντρα στον Εργοτέλη ως αγγαρεία με αποτέλεσμα να γνωρίσουν βαριά και ασήκωτη ήττα από τους «κιτρινόμαυρους». Ο ΟΦΗ προηγήθηκε πολύ νωρίς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαντί όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν δίκαια στην τελική νίκη. Μετά το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ του δευτέρου 45λεπτου δεν αντιμετώπισε σοβαρά το φιλικό παρουσιάζοντας αρκετοί ποδοσφαιριστές μια σχετική αδιαφορία με αποτέλεσμα να έρθει το τελικό 2-5.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κώτσιος, Κομεσίδης, Μίκιτς, Κοιλιάρας, Χαντί, Όγκμποε, Ροβίθης, Ράντι, Αντουκόρ

Εργοτελης: Στεφανάκος, Τσουμάγκας, Δημήτρης, Καρράς, Γκοτζούλιας, Κοιλιάρας, Ρουσσάκης, Καλέ, Καιμακαμούδης

ΠΗΓΗ κειμένου: gentikoule.gr