Λεωνίδας Σπάρτης: Νίκη 3 – 2 επί της Άμιλλας Αγίου Ιωάννη (βίντεο, φωτογραφίες)

0
137

Για την τέταρτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων ο Λεωνίδας Σπάρτης νίκησε την Άμιλλα Αγίου Ιωάννου με σκορ 3-2. Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ, πολλές συγκινήσεις και μία κόκκινη κάρτα. Το σκορ άνοιξε η Άμιλλα εκμεταλλευόμενη μια αδράνεια στην άμυνα του Λεωνίδα σε μία από τις ελάχιστες αντεπιθέσεις στο πρώτο ημίχρονο. Μέσα σε 2 λεπτά ο Λεωνίδας Σπάρτης ισοφάρισε και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-1 υπέρ του με γκολ, του Αλέξανδρου Κανιάδα. Στο 2ο ημίχρονο μέσα στην περιοχή του Λεωνίδα έγινε μια φάση που η Άμιλλα κέρδισε πέναλτι. Ο Χρήστος Βέργαδος απέκρουσε την εκτέλεση κρατώντας το 2-1. Σε λίγα λεπτά μετά από σέντρα του Νίκου Χριστάκου, ο Μάριος Κοστοβ σκόραρε με κεφαλιά. 2η κίτρινη (κόκκινη) δέχτηκε ποδοσφαιριστής της Άμιλλας γιατι βγήκε απο το τοιχος σε εκτέλεση φάουλ. Με το σκορ στο 3-1 η Άμιλλα έγινε πιο απειλητική και οι 2 ομάδες εχασαν πολλές καλές ευκαιρίες για γκολ. Το ματς ηταν συναρπαστικό μέχρι το τέλος. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν. Για το Λεωνίδα Σπάρτης: (Δημήτρης Χριστάκος) 1. Χρήστος Βέργαδος, 3. Παναγιώτης Βλήτας (11. Νίκος Χριστάκος), 4. Νίκος Αγγάνης, 5. Διονύσης Μετόσι, 6. Παναγιώτης Καρράς, 7. Βαγγέλης Διαμαντάκος, 8. Γιάννης Μαμάκος (17. Κωνσταντίνος Παπαιωάννου), 9. Αλέξανδρος Κρεββατάς, 10. Μάριος Κοστοβ, 15. Αλέξανδρος Κανιάδας, 18. Θοδωρής Κανελλόπουλος