Α.Ο. Αγγελώνας: Ανακοίνωση για τον αγώνα στην Γλυκόβρυση

0
68

Η ανακοίνωση του Α.Ο. Αγγελώνας για τον αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας Λακωνίας στην Γλυκόβρυση:

Τα περασμένο Σάββατο 19/11, ο Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ με την εκτός έδρας νίκη του στην Γλυκόβρυση, επί του τοπικού ΛΕΩΝΙΔΑ με σκορ 0-2, επέστρεψε στις νίκες ύστερα από ένα σερί αρνητικών αποτελεσμάτων και ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Η ομάδα μας πολύ καλά στημένη τακτικά από τον κόουτς ΜΑΝΙΑΤΗ, ήλεγξε τον ρυθμό του παιχνιδιού, καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με πέναλτι του ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΙΩΡΓΟΥ στο 60΄, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στο 62΄ με γκολ του ΠΑΝΤΕΛΗ ΒΛΑΧΟΥ. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η επιστροφή στη δράση του ΓΙΩΡΓΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΥ μετά την πολυήμερη απουσία του, εξαιτίας του τραυματισμού του στο γόνατο. Πλέον ο Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ προετοιμάζεται για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Υ.Γ.:  Έχουμε αποδείξει μέχρι στιγμής, ότι πάγια τακτική της ομάδας μας είναι η αποφυγή σχολιασμού και αναφορών στους διαιτητές των αγώνων. Πιστεύουμε ότι πρωταγωνιστές μέσα στον αγωνιστικό χώρο πρέπει να είναι οι παίκτες και οι προπονητές των ομάδων. Δεν γίνεται όμως να αφήσουμε ασχολίαστη την για δεύτερη φορά προκλητικότατη και ανεπαρκέστατη διαιτησία του κυρίου ΠΑΝΑΓΑΚΟΥ Π. απέναντι στην ομάδα μας. Ο εν λόγο διαιτητής επιχείρησε και κατάφερε ξανά να γίνει ο αρνητικός πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, μη καταλογίζοντας στο πρώτο ημίχρονο δύο οφθαλμοφανή πέναλτι σε βάρος της αντιπάλου ομάδας και με το σκορ στο 0-0, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο δεν καταμέτρησε γκολ υπέρ της ομάδας μας, παρ ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή του τέρματος τουλάχιστον μισό μέτρο. Αποκορύφωμα του ρεσιτάλ… διαιτησίας το πέναλτι που σφύριξε σε βάρος της ομάδας μας, σε μαρκάρισμα τρία!!! μέτρα έξω από την  μεγάλη περιοχή στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα και με το σκορ στο 0-2, το οποίο και ανακάλεσε μετά από υπόδειξη του βοηθού διαιτητή. Πιστεύουμε ότι τα αξιότιμα μέλη της ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ θα πράξουν τα δέοντα, διότι τέτοιες διαιτησίες αμαυρώνουν ένα από τα πιο ενδιαφέροντα και αμφίρροπα πρωταθλήματα των τελευταίων ετών.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας