ΠΑΕ Σπάρτη: Μεγάλο διπλό στη Καρδίτσα με 2 – 0. Στιγμιότυπα, δηλώσεις (βίντεο)

0
128

Η Σπάρτη πήρε ένα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα στην δύσκολη έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας.    H Σπάρτη έφυγε από την Καρδίτσα με νίκη 2 – 0 χάρη στα γκολ των Ηλιόπουλο και Αναστασόπουλο.

Η ΑΕ Σπάρτη πέτυχε στην Καρδίτσα την δεύτερη νίκη της στη Football League, επικρατώντας της τοπικής Αναγέννησης με 2-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και στο 12΄ προηγήθηκε με τέρμα του Ηλιόπουλου, χάνοντας προηγουμένως δυο μεγάλες ευκαιρίες με Μπουντόπουλο και Αναστασάκο. Μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου η ΑΕ Σπάρτη ήταν απειλητική, κάνοντας αισθητή συνεχώς την παρουσία της στα αντίπαλα καρέ.

Παρόμοια η εικόνα της ομάδας μας και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Αναστασόπουλο στο 76΄ να πετυχαίνει το 2-0, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μαρόπουλος από τον σύνδεσμο της Μακεδονίας με βοηθούς τους Νατσιόπουλο (Μακεδονίας) και Χριστάκογλου (Χαλκδικής).

Επόμενη αναμέτρηση για την ΑΕ Σπάρτη, την Τρίτη 29 Νοεμβρίου με τον Πλατανιά στο γήπεδο των Περιβολίων, για την 2η αγωνιστική της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Γκολ: Ηλιόπουλος το 0 – 1 στο 12′, Αναστασόπουλος το 0 – 2 στο 76′.

Στατιστικά: 5-0 κόρνερ, 2-3 κάρτες.

Α’ ημίχρονο

12′ Ηλιόπουλος το 0 – 1

15′ Μπλέντι κίτρινη κάρτα για τους γηπεδούχους

28′ Πρώτο κόρνερ για την Καρδίτσα από δεξιά

Έχει κερδίσει πολλά φάουλ η Καρδίτσα έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων χωρίς να απειλήσει ουσιαστικά.

33′ Κατσίκης κάρτα

34′ Παπαχρήστος κάρτα

35′ Σμίλτος κίτρινη για Καρδίτσα

42′ Παπαχρήστος ωραία πάσα στον Αναστασόπουλο ο οποίος πλασάρει πάνω στον Κουτσόπουλο, πολύ καλή ευκαιρία για την Σπάρτη.

45+1′ Δεύτερο κόρνερ από δεξιά, ημίχρονο 0 – 1.

Β’ ημίχρονο

61′ Μπουντόπουλος κίτρινη

66′ Γιαννίτσης αντικαθιστά τον σκόρερ της αναμέτρησης Ηλιόπουλο

70′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μπουντόπουλο από δεξιά να μην δίνει στον Αναστασάκο ο οποίος είναι έβγαινε μόνος του απέναντι στον Κουτσόπουλο.

75′ Παναγιώτου αντικαθιστά τον Mπουντόπουλο

ΓΚΟΛ, Παναγιώτου την πάσα αριστερά στον Αναστασόπουλο ο οποίος κάνει το 0 – 2!

Αναγέννηση Καρδίτσας: Κουτσόπουλος, Ζδράβος (46′ Τσόπελας), Δημόπουλος, Σμίλτος, Κισκαμπάνης, Φέτσης, Ντάνκουα, Μοσχάκης, Τζέκος, Μπιτέλης (71′ Ελ Σαγιέντ), Μπλέντι.

Σπάρτη:  Μελίσσας, Σιώπης, Παπαχρήστος, Γκαλίτσιος, Καρτσαμπάς, Μπανούσης, Kατσίκης, Αναστασόπουλος,, Ηλιόπουλος (66′ Γιαννίτσης), Μπουντόπουλος (74′ Παναγιώτου), Αναστασάκος.

Διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Χριστάκογλου (Χαλκδικής)