Καρυάτιδες: Πεντάρα στην πρεμιέρα στο Λεωνίδιο

0
112

Οι Καρυάτιδες ξεκίνησαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους για την αγωνιστική περίοδο 2016-17 στον 5ο όμιλο της Γ΄Εθνικής. Η γυναικεία ομάδα της Λακωνίας επικράτησε 5 – 0 στο Λεωνίδιο επί του τοπικού Ολυμπιακού.

Το σκορ άνοιξε η Λαμπρακη το σκορ με καθετη της Ανδρονικου στο 3 λεπτο. Τα γκολ ακολουθησαν απο την Ανδρονικου στο 9ο λεπτο, την Κουτσοβασιλη στο 13ο λεπτο, την Σελντα Μεττα στο 15ο λεπτο και τελικο σκορ διαμόρφωσε η Λαμπρακη στο 25ο λεπτο. Ξεκίνησαν οι Δημητρακοπουλου Δεσποινα Νικολεττα Μπορμπουδακη Εβελινα Νικολακακου Εφη Παρασκευοπουλου Γιωτα Αναγνωσταρα Γιωργια Παπαγιαννη Φωτεινη Ανδρονικου Σελντα Μεττα Ντοριττα Μαυροειδη Κουτσοβασιλη Αλεξια και Λαμπρακη Γιαννα. Αλλαγες στο 2ο ημιχρονο μπηκαν η Χαρα Γριβα, Λιναρδακη Αναστασια και Πετρουλια Αργυρω.