Απόλλων Ξηροκαμπίου: Ανακοίνωση για τον αγώνα με την Ένωση Πελλάνας Καστορείου

0
83

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας το Σάββατο 3/12 με σκορ 1-2 από την Α.Ε Πελλάνας – Καστορείου. Το ημίχρονο βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες, χωρίς γκολ. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ. Ο Παναγιώτης Ατσαβές – που για ένα ακόμα παιχνίδι – πέρασε σαν αλλαγή στο 65’ και ισοφάρισε για την ομάδα μας στο 89’. Όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και απάντησαν άμεσα και στο 90’ πέτυχαν και δεύτερο γκολ γράφοντας το τελικό 1-2.

Η ομάδα μας απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο, όπου θα μπορούσε ενδεχομένως να είχε πάρει και τους βαθμούς της νίκης εάν ο διαιτητής του αγώνα και οι βοηθοί του δεν έκλειναν τα μάτια σε δύο περιπτώσεις υπέρ της ομάδας μας, σε πέναλτι που έγινε στο 83ο λεπτό επάνω στον Π. Ατσαβέ και σε γκολ επίσης του Π. Ατσαβέ που ακυρώθηκε, στο 85ο λεπτο.

Πιστεύουμε ότι το ποδόσφαιρο και η ομορφιά του, εμπεριέχει το στοιχείο του λάθους και σεβόμαστε τις αποφάσεις των διαιτητών. Όμως το τελευταίο καιρό παρατηρούμε ότι υπάρχουν συνεχείς – θέλουμε να ελπίζουμε – λανθασμένες αποφάσεις κατά τις ομάδα μας, οι οποίες επηρεάζουν το αποτέλεσμα του αγώνα. Δεν θα θέλαμε σε καμιά περίπτωση να θίξουμε άτομα και καταστάσεις, όμως αυτή η – μόνιμη τον τελευταίο καιρό – αντιμετώπιση μας γεννά ερωτηματικά και δείχνει στοιχεία εμπάθειας κατά της ομάδας μας. Ελπίζουμε να έχουμε άδικο!

Στη συνέχεια του πρωταθλήματος η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας αγώνα το Σάββατο 10/12 στη Συκεά τον Α.Ο Αγγελώνας στις 3μ.μ.