Πανελευσινιακός – Άρης 1-3 (βίντεο)

0
140

Ήταν να μην πάρει μπροστά ο Άρης! Από την στιγμή που πήρε, πάει… τρένο στη Football League. Στην Ελευσίνα, πήρε το τρίτο σερί τρίποντο επικρατώντας άνετα του Πανελευσινιακού με 1-3 και πάτησε για πρώτη φορά κορυφή.

Το παιχνίδι δεν άρχισε και με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους, καθώς στο 14′, οι γηπεδούχοι με γκολ του Αγγελούδη πήραν το προβάδισμα. Ωστόσο, οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν όχι απλά να ισοφαρίσουν στο 33′ με γκολ του Νέτο, αλλά και να ανατρέψουν την κατάσταση πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 40′ μετά από συνεργασία του Μιλούνοβιτς με τον Μπαργκάν, ο δεύτερος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-2.

Πλέον ήταν δεδομένο πως ο Άρης θα έπρεπε να αυτοκτονήσει για να μην πάρει τη νίκη, κάτι που δεν έκανε. Στην επανάληψη έλεγχε το παιχνίδι και κατάφερε να το… κλειδώσει στο 70′. Τότε, ο Μιλούνοβιτς μετά από ατομική ενέργεια, με κοντινό πλασέ έκανε το 1-3. Για τον Πανελευσινιακό, αυτή ήταν η πέμπτη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θ. Δημόπουλος): Γκόμες, Κωνσταντινίδης, Ζέλιος, Καμπούρης (71′ Δημόπουλος), Τσούπρος, Αρβανίτης, Ρόκας (56′ Μπρέμπος, Σιλιγαρδάκης, Γραίκος, Αγγελούδης (64′ Σταματάκης), Ταμπάκης.

ΑΡΗΣ (Νίκος Αναστόπουλος): Διούδης, Νέτο, Καράμπελας, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Παυλίδης (71′ Ρόβας), Ανάκογλου (81′ Τσουμάνης), Ίλιτς, Μιλούνοβιτς, Τάτος, Μπαργκάν.

ΠΗΓΗ: gazzetta.gr