Απόλλων Ξηροκαμπίου: Νικηφόρο πέρασμα από Συκιά

Η ανακοίνωση του Απόλλων Ξηροκαμπίου για το νικηφόρο εκτός έδρας αγώνα με τον Α.Ο. Αγγελώνας:

Νικηφόρα πέρασε από τη Συκεά το Σάββατο 10/12 η ομάδα μας στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου, με αντίπαλο τον Α.Ο. Αγγελώνας.

Ο Απόλλωνας Ξηροκαμπίου προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με γκολ που πέτυχε ο Λ. Χριστάκης, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κελεμένη. Στο 14΄οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 και στο 27΄ ο Λ. Χριστάκης έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα μας, σε μια φάση σχεδόν ίδια με αυτή του πρώτου γκολ, πάλι μετά από εκτέλεση φάουλ από το Γ. Κελεμένη. Το 1-2 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Α.Ο. Αγγελώνας ισοφάρισε σε 2-2. Στα υπόλοιπα λεπτά που απέμεναν μέχρι τη λήξη του αγώνα οι δύο ομάδες προσπάθησαν για τη νίκη με αποτέλεσμα το ματς να γίνει συναρπαστικό, με πολλές ευκαιρίες και μεγάλη ένταση απ τους ποδοσφαιριστές.