Football League, τοπικά Λακωνίας: Ζωντανή ενημέρωση αγώνων Κυριακής 18/12

0
119

Στο άρθρο αυτό θα μπορείτε να ενημερωθείτε ζωντανα τους αγώνες της Football League και των τοπικών πρωταθληματων της Κυριακής 18 Δεκεμβρίου

rp_sparti_pae-150x150.jpgΣπάρτη 1 – 1 τελικό Καλλονή (1 – 1 ημιχ)

Γκολ: Αναστασάκος το 1 – 0 στο 33′, Φράγκος το 1 – 1 στο 42′.

Στατιστικά: Κόρνερ 8-5, Κίτρινες 3-4, Κόκκινη 1-0

Α’ ημίχρονο

Έναρξη πρώτου ημιχρόνου

3′ Πρώτο κόρνερ από δεξιά με Νεμάνια, ανεκμετάλευτο

10′ Ηλιόπουλος μετά από πάσα του Αναστασάκου σουτ πάνω από την εστία του Μανιάτη

20′ Ντα Σίλβα το πρωτο σουτ για την Καλλονή

25′ Κίτρινη Αναστασόπουλος

33′ ΓΚΟΛ, Αναστασάκος το 1 – 0 μετά από κορνερ του Νεμάνια από αριστερά.

37′ Καρτσαμπάς κίτρινη

42′ ΓΚΟΛ, Φράγκος το 1 – 1 στο 42′ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

Β’ ημίχρονο

16:05 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

50′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σπάρτη με Βελλίνη

56′ Καρτσαμπάς δεύτερη κίτρινη, αποβάλλεται

59′ Κίτρινη Μπανούσης

79′ Χάθηκε η μπάλα στο 79′ με Αναστασάκο, Ηλιόπουλο, ο επόπτης υποδεικνύει οφσαιντ

Σπάρτη (Σωτήρης Αντωνίου): Μελίσσας, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Καρτσαμπάς, Παπαχρήστος (69 ‘Παναγιώτου), Αναστασόπουλος, Μπανούσης, Νεμάνια Αρσενίεβιτς, Βελλίνης, Ηλιόπουλος (Φίλιπ Αρσενίεβιτς), Αναστασάκος.

Αναπληρωματικοί: Κραβαρίτης, Πανγιώτου, Κορνέζος, Οικονομόπουλος, Χάδιαρης Κατσίκης

Καλλονή (Δημήτρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ξουλιώτης, Ευαγγελιδάκης, Ρεπετσάς, Savva, Αποστόλου, Γιώργου, Γιουκαρης, Da Silva, Φραγκος, Burduzan

Αναπληρωματικοί: Ταϊρης, Τριανταφύλλου, Χιντασέλι, Λαμπράκης, Κέρι, Σοφιανός. 

Διαιτητές Λαμπρόπουλος (Ηλείας), Πίτας (Ηλείας), Καρβούνης (Ηλείας), Παρατηρητής: Νίκας (Μεσσηνίας)

Αναγέννηση Καρδίτσας 0 – 1 τελικό Κισσαμικός (0 – 0 ημιχ)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Καραγιάννης, Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Φέτσης, Μπλέντι, Τσιλούλης, Ντιατά, Μπιτέλης, Ντάνκουα.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Σελινιωτάκης, Τσοντάκης, Γκούμας, Ν’ Γκουέμ, Μαρτίνεθ, Θέος, Μάντζης, Μίλιτς.

Παναιγιάλειος 0 – 0 τελικό Αχαρναϊκός (0 – 0 ημιχ)

Παναιγιάλειος: (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Σανδραβέλης, Βλάχος, Κοντοές, Ρότα, Κατίδης (72′ Καζβιρόπουλος), Καζναφέρης, Μπούζας, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Τσιλιγκίρης.

Αχαρναϊκός: (Μίλος Κόστιτς): Αποστολίδης, Σωτηράκος, Αναστασίου, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Ψιάνος, Τσεμπερίδης, Γουέρε, Τζέφερσον, Ματσούκας, Τζιώρας.

 

Πανθρακικός 1 – 0 τελικό Πανελευσινιακός (0 – 0 ημιχ)

Γκολ:

Πανθρακικός (Κώστας Βασιλακάκης): Γκαραβέλης, Κάρδαρης, Πετρούσης, Μπουγαΐδης, Πολίμος, Ηλιάδης, Γαβριηλίδης, Πλέγας, Μπεκατώρος (66′ Χαλκιαδάκης), Κουσίδης, Ζυγκερίδης.

Πανελευσινιακός: (Θανάσης Δημόπουλος): Γκόμεζ, Τσίγκρος, Γραικός (46′ Σταματάκης), Καμπούρης, Κορομηλάς, Σιλιγαρδάκης, Δημόπουλος (55 Μπρέμπος), Κασνέτση, Ζέλιος (65′ Κοτσαρίδης), Κωνσταντινίδης, Ταμπάκης.

Άρης 1 – 1 60′ Τρίκαλα ( – ημιχ)

ώρα έναρξης: 17:30

Γκολ:

Άρης:

Τρίκαλα:

Καρυάτιδες 4 – 0 τελικό Ακράτητος (3 – 0 ημιχ)

 

Τοπικά Λακωνίας

aggelonaΑ.Ο. Αγγελώνας 1 – 4 τελικό  vlaxioti_sima_kalo_leukoΑστέρας Βλαχιώτη (0 – 1 ημιχ)

Γκολ: Λιόσης το 0 – 1 στο 30′, Λιόσης το 0 – 2 στο 49′, Μπριλλάκης το 0 – 3, 

με πέναλτι το 1 – 3, Τσίκαρης το 1 – 4.

Α.Ο. Αγγελώνας:

Αστέρας Βλαχιώτη: Γαρόζης, Χρήστου, Τσουκαλάς, Σπηλιωτόπουλος, Μπριλλάκης, Τσιμικλής, Λιόσης, Σταμογιάννος, Μπούνας, Σαραντόπουλος, Χαλιλι.

Διαιτητές: Ανούσος   Βοηθοί: Σταματάκος, Μπούτσαλης

anoixtoxromo_olympiakosgitheiouΟλυμπιακός Γυθείου 3 – 0 τελικό  sikia_logo_neoΑτρόμητος Συκέας (1 – 0 ημιχ)

Γκολ: Kατσικάς το 1 – 0, 

Ολυμπιακός Γυθείου: Ντουντούνης, Καζιάνης, Γρηγορακάκης, Καρνιάτης, Κωστάκος, Κατσικάς, Παντελής, Σουκούλι …

Ατρόμητος Συκέας:

Διαιτητές: Αγρανιώτης   Βοηθοί: Καρβούνης, Ισάκοβ

ξηροκάμπι_σήμα_μικροΑπόλλων Ξηροκαμπίου 3 – 2 τελικό  glikovrisi_kalo-jpgΛεωνίδας Γλυκόβρυσης (1 – 1 ημιχ)

Γκολ: το 0 – 1 στο , Χριστακης το 1 – 1 στο 46′, Τσάκωνας το 2 – 1 στο 64′ με πέναλτι

Απόλλων Ξηροκαμπίου: Χριστάκης, Μπεκελης, Χριστάκης.

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης:

Διαιτητές:Δημακάκος   Βοηθοί: Ατσαβές, Σόβολος

 

Α.Ε Λογκανίκου 2 – 2 τελικό Α.Ο Κροκέων (0 – 2 ημιχ)

Γκολ: Λανικιωτης το 1 – 2, Μάνιος το 2 – 2

 

Εθνικός Βατικών 0 – 0 τελικό Α.Ο Δαφνίου (0 – 0 ημιχ)

Κάστρο Γερακίου 3 – 0 τελικό Βοίας Νεάπολης (1 – 0 ημιχ)

Γκολ: Xότζα με πέναλτι στο 1 – 0, 

 

Ταύγετος Παλαιοπαναγιάς 1 – 0 τελικό Πανκλαδιατικος ( – ημιχ)

Γκολ:

 

Σελλασιακός 0 – 1 τελικό Υάκινθος Βαφείου ( – ημιχ)

Γκολ:

 

Π.Α.Ο Κοκκινόραχης 0 – 1 τελικό Α.Ο Χρυσαφών (0 – 1 ημιχ)

Γκολ:

 

Αίαντας Ευρώτα 0 – 1 τελικό Ταξιάρχες Νιάτων (0 – 0 ημιχ)

Γκολ: