Α.Ο. Αγγελώνας: Ευρεία νίκη 5 – 1 στη Μονεμβάσια

Την Κυριακή, 8/1, ο Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ ξεκίνησε με το δεξί τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2017, κερδίζοντας με το ευρύ σκορ 1-5, εκτός έδρας την ομάδα του ΚΑΣΤΡΟΥ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Σε ένα παιχνίδι με ωραίο ποδόσφαιρο και πολλές φάσεις, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ. Άμεση ήταν η απάντηση της ομάδας μας, όπου στην αμέσως επόμενη φάση ισοφάρισε με γκολ του νεοαποκτηθέντα ΛΟΙΖΟΥ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ, στη συνέχεια η ομάδα μας πήρε κεφάλι στο σκορ κάνοντας το 1-2 με τον ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΙΩΡΓΟ, ενώ πριν  το τέλος του ημιχρόνου ο ΝΑΝΟΣ ΤΑΣΟΣ σημείωσε το 1-3 με εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα μας συνέχισε το καλό ποδόσφαιρο  και στο 2ο ημίχρονο, με τον ΠΑΠΑΔΑΚΗ να κάνει το 1-4 στο 53΄, ενώ το σκορ έκλεισε ο ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΤΕΛΉΣ κάνοντας το 1-5 στο 83΄.

Η χθεσινή νίκη αποτελεί ένα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα για τον Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ και μας δίνει πνοή για τη δύσκολη συνέχεια.