Απόλλων Ξηροκαμπίου: Κάλεσμα στον κόσμο, μεταγραφές, εθελοντική αιμοδοσία

0
23

Με το… αριστερό ξεκίνησε το νέο έτος για την ομάδα μας αφού ηττήθηκε με το βαρύ 6-0 τη Κυριακή 8/1 από τον Μολαϊκό στους Μολάους. Ο Μολαϊκός βρέθηκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματά του στο 33, αν και ο Απόλλωνας στη προηγούμενη φάση είχε χάσει σημαντική ευκαιρία με τον Σίδερη να ισοφαρίσει σε 1-1. Στο 41΄αποχώρησε τραυματίας ο Λ. Χριστάκης και τελικά το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 2-0. Στην επανάληψη ο Απόλλωνας προσπάθησε μέχρι το 73ο λεπτό όπου δέχθηκε και τρίτο γκολ. Κάπου εκεί το παιχνίδι έληξε για τους ποδοσφαιριστές της ομάδα μας, με αποτέλεσμα μέχρι τη λήξη του αγώνα να δεχθούμε άλλα τρία γκολ.

Στη συνέχεια του πρωταθλήματος η ομάδα μας θα υποδεχθεί την Κυριακή 15/1 και ώρα 15:00 την ομάδα της Άμιλλας Αγ. Ιωάννη στο δημοτικό γήπεδο Ξηροκαμπίου, σε έναν καθοριστικό αγώνα για τη συνέχεια της πορείας της. Καλούμε τους φίλους της ομάδας μας να δώσουν το παρών και να ενισχύσουν με τη παρουσία τους τις προσπάθειες των αθλητών και του συλλόγου μας.
Στα μεταγραφικά, μετά τον Αριστοτέλη Φωτόπουλο, επανέρχεται στον Απόλλωνα και ο Θανάσης Φωτόπουλος που μέχρι πέρυσι αγωνιζόταν με την ομάδα του Αμυκλιακού. Επίσης μέλος της ομάδας αποτελεί και ο Δημήτριος Βαχαβιώλος , ο οποίος αγωνιζόταν στον Υάκινθο Βαφειού.

Τέλος, θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους φίλους της ομάδας μας, τους απανταχού συγχωριανούς μας καθώς και οποιονδήποτε άλλο ενδιαφερόμενο ότι, ο Μ.Γ.Σ Απόλλων Ξηροκαμπίου σε συνεργασία με τους: