ΠΑΕ Σπάρτη: Πέμπτη συνεχόμενη ισοπαλία εντός με Παναιγιάλειο. Δηλώσεις (βίντεο)

0
119

Η Σπάρτη υποδέχθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτη τον Παναιγιάλειο στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Stoiximan Football League. Oι Λάκωνες παρά την καλή απόδοση έμεινεν στην λευκή ισοπαλία με τους Αιγιώτες. Η φάση που σημάδεψε τον αγώνα ήταν το χαμένο πέναλτι του νεαποκτηθέντα Λώττα στο 63ο λεπτό με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να αποκρούει στην δεξιά γωνία του.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν αλλά να μην υπάρχει ούτε μια αξιόλογη ευκαιρία. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σπάρτη ανέβασε στροφές, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο με όμορφους συνδυασμούς παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο και έπρεπε να προηγηθεί αφού εκτός από το πέναλτι είχε μια μοναδική ευκαιρία στο 90′ με τον Αναστασάκο ο οποίος είχε αντικαταστήσει τον Οικονομόπουλο να αστοχεί με με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής.

Πλέον η προσοχή στρέφεται στον αγώνα της Κυριακή στον Εύοσμο με τον Αγροτικό Αστέρα.  Οι Λάκωνες βρίσκονται στους 14 βαθμούς και αναζητείται μια νίκη που θα τερματίσει το σερί των 5 συνεχόμενων ισοπαλιών και έξι αγώνων χωρίς νίκη. Μετά τον αγώνα στον Εύοσμο, το αγωνιστικό πρόγραμμα περιλαμβάνει το εντός με τον Πανσερραϊκό, εκτός με τον Αχαρναϊκό και μετά τρία δύσκολα παιχνίδια με ΟΦΗ εντός, Λαμία εκτός και ΑΡΗ εκτός και με την εκκρεμότητα του ορισμού του αγώνα στα Χανιά.

Στον σημερινό αγώνα ο Σωτήρης Αντωνίου είχε αφήσει εκτός αποστολής τους Νεμάνια Αρσενίεβιτς, Βελλίνης και τιμωρημένος ήταν ο Μπουντόπουλος.

Ο κόσμος της ομάδας παρά τις κακές καιρικές συνθήκες βρέθηκε σε άλλο ένα αγώνα κοντά της υποστηρίζοντάς την σε υγιή πλαίσια.

Σπάρτη (Σωτήρης Αντωνίου): Μελίσσας, Σιώπης (82′ Καρτσαμπάς), Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Παπαχρήστος, Κατσίκης, Μπανούσης, Αναστασόπουλος, Οικονομόπουλος (67′ Αναστασάκος), Λώττας, Ηλιόπουλος.

Αναστασάκος, Καρτσαμπάς, Κορνέζος, Χάδιαρης, Παναγιώτου, Κραβαρίτης

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Στρέζος, Στίκας,Ρότα, Καζβιρόπουλος (33′ Ρέλλας), Καζναφέρης, Μπούζας, Μωϋσίδης, Κατίδης (67′ Ξόμπλιος), Τσιλιγγίρης, Σκρατσίλας, Κρητικός (80′ Κοντοές).

Αθανασίου, Τσαπαλος, Βλάχος, Κοντοές, Ντέμο, Ρέλλας, Ξόμπλιος

Στιγμιότυπα 11ης αγωνιστικής

Football League (11η αγωνιστική) από dimitris-samolis

Συνέντευξη τύπου

Δηλώσεις Αντωνίου, Σιώπη μετά το εντός έδρας 0-0 με Παναιγιάλειο

Παρακολουθείστε στο ακόλουθο βίντεο από την Δημοτική Αγορά της Λακωνίας τις δηλώσεις Αντωνίου, Σιώπη στη συνέντευξη τύπου μετά το εντός έδρας 0-0 με τον Παναιγιάλειο την Τετάρτη 18 Ιανουαρίου

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα της Σπάρτης

Δηλώσεις Σπανού, Μωϋσιδη μετά το 0-0 στη Σπάρτη

Παρακολουθείστε στο ακόλουθο βίντεο από την Δημοτική Αγορά της Λακωνίας τις δηλώσεις Σπανού, Μωϋσίδη στη συνέντευξη τύπου μετά το εκτός έδρας 0-0 στη Σπάρτη την Τετάρτη 18 Ιανουαρίου