Σπάρτη: H 14μελής αποστολή για Αγροτικό Αστέρα

0
123

Η Σπάρτη ολοκλήρωσε την προετοιμασία της για την αυριανή, Κυριακή 07 Μαϊου, εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα για την 29η αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League. O αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 17:00.

Το τεχνικό επιτελείο αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα και εκτός πλάνων έχουν τεθεί οι τραυματίες Αναστασάκος, Κραβαρίτης, Χάδιαρης, Μουζακίτης, και οι τιμωρημένοι Σιώπης, Γκαλίτσιος και Μπανούσης.

Η 14μελής αποστολή απαρτίζεται από τους Μελίσσας, Κοτσαρίδης, Γιαννίτσης, Καρτσαμπάς, Οικονομόπουλος, Κορνέζος, Λώττας, Αναστασόπουλος, Μπουντόπουλος, Ηλιόπουλος, Φράγκος, Ροβίθης, Παπαχρήστος, Κατσίκης.

Οι ποδοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο έχουν αποδείξει πολλές φορές κατά τη φετινή περίοδο την αγωνιστικότητά τους και το γεγονός ότι τα δίνουν όλα έχοντας την ομάδα στην 6η θέση της βαθμολογίας. Κόντρα στα πολλά προβλήματα και σε αυτό τον αγώνα και με τους φιλάθλους πάντα στο πλευρό τους θα πάρουν άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα.

H Σπάρτη βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 45 βαθμούς έχοντας τρεις συνεχόμενες νίκες με Χανιά, Καλλιθέα και Παναγιάλειο ενώ ο Αγροτικός Αστέρας στην 7η θέση με 40 βαθμούς, έχοντας 6 συνεχόμενες ήττες στα τελευταία 7, με τη μοναδική νίκη να είναι στα χαρτιά επί του Πανθρακικού. Και στον αγώνα του πρώτου γύρου η Σπάρτη αντιμετώπιζε πολλά προβλήματα και πήγε στον Εύοσμο με 13 ποδοσφαιριστές με τον Αστέρα να την υποχρεώνει στην χειρότερη σε έκταση ήττα της στη φετινή περίοδο με σκορ 3 – 0.