Σπάρτη: Ήττα από Λαμία (βίντεο)

Η Σπάρτη αγωνίστηκε κόντρα στη Λαμία με πολλά προβλήματα, με 14 ποδοσφαιριστές και ηττήθηκε 0-1 στην τελευταία εντός έδρας υποχρέωση για τη φετινή Stoiximan Football League.   Με κορυφαίο τον Κραβαρίτη που σταμάτησε σε πολλές περιπτώσεις τους παίκτες της Λαμίας οι Λάκωνες έκαναν μια αξιοπρεπή εμφάνιση απέναντι σε μια ομάδα που ολοκληρώνει μια ονειρική περίοδο με την άνοδο στη Σουπερλίγκα.
Μια πολύ ωραία σκηνή εκτυλίχθηκε στο 60′ λεπτό, όταν αντικαταστάθηκε ο αρχηγός των γηπεδούχων Ηλίας Αναστασάκος με τους οπαδούς της Λαμίας να τον χειροκροτούν.
Σε ένα ματς με διαδικαστικό χαρακτήρα, οι παίκτες του Μπάμπη Τεννέ πήραν τους τρεις βαθμούς χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Ρότσα στο 20′ με σουτ. Οι φιλοξενούμενοι ουσιαστικά έπαιξαν όσο… χρειάζονταν για να κερδίσουν (είχαν και δοκάρι στο 49΄μετά από σέντρα-σουτ του Χριστοφιλέα), κόντρα στη Σπάρτη που δεν απείλησε ουσιαστικά. Οι γηπεδούχοι έφτασαν με αξιώσεις στα καρέ του Τσέναμο στο 86′ με σουτ του Φράγκου.
Με αυτή τη νίκη η Λαμία έφτασε τους 80 βαθμούς στη 2η θέση ενώ η Σπάρτη παρέμεινε στους 45 βαθμούς και την 7η θέση της βαθμολογίας.
ΣΠΑΡΤΗ: Κραβαρίτης, Αναστασόπουλος, Καρτσαμπάς (16′ λ.τ. Κατσίκης), Γιαννίτσης, Χάδιαρης, Οικονομόπουλος, Μπανούσης, Φράγκος, Λώττας, Ηλιόπουλος, Αναστασάκος (60′ Κορνέζος).
ΛΑΜΙΑ: Τσέναμο, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Κοτσώνης, Χριστοφιλέας (78′ Καραγιάννης), Μπλάζιτς, Ρότσα, Τσούκαλος, Αυγενικού (46′ Μπουλούλης), Βασιλόγιαννης, Φερφελής (46′ Πατσαρούχας).