Γ’ Εθνική: Οι 110 ομάδες της περιόδου 2017-18

0
90

Ολοκληρώθηκαν όλα τα πρωταθλήματα των Ενώσεων και οι 110 ομάδες που έχουν δικαίωμα να αγωνιστούν στη Γ’ Εθνική της περιόδου 2017-18 έγιναν ήδη γνωστές.

Πολύ δύσκολα θα ανεβαίνουν οι ομάδες στη Football League, αφού  οι πρωταθλητές των 8 ομίλων δεν θα κερδίζουν απευθείας την άνοδο, αλλά θα διεκδικούν μέσω αγώνων μπαράζ τα τέσσερα εισιτήρια. Επίσης δύσκολη θα είναι και η παραμονή, αφού θα υποβιβάζονται σχεδόν οι μισές ομάδες (6 ή 7 από κάθε όμιλο).

Το νέο σύστημα διεξαγωγής, των 8 ομίλων με τουλάχιστον έναν εκπρόσωπο από κάθε Ένωση, αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τη νέα σεζόν, ειδικά από τη στιγμή που στη νέα κατηγορία, θα συμμετέχουν πολλές ιστορικές ομάδες.  Οι 110 ομάδες θα μοιραστούν σε 8 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια. Αυτό σημαίνει πως οι όμιλοι θα περιλαμβάνουν 13-14 ομάδες. 

OMAΔΑΕΠΣΑΠΌ
ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥΕΒΡΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥΘΡΑΚΗΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Δόξα ΠροσκυνητώνΘΡΑΚΗΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣΘΡΑΚΗΣΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΑΠΌ FL
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥΞΑΝΘΗΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Ορφέας Puma ΞάνθηςΞΑΝΘΗΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥΚΑΒΑΛΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Νέστος ΧρυσούποληςΚΑΒΑΛΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Καβάλα ΑΟΚΑΒΑΛΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥΔΡΑΜΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Δόξα ΔράμαςΔΡΑΜΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Απόλλων ΠαραλιμνίουΣΕΡΡΩΝΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣΣΕΡΡΩΝΦΙΝΑΛΙΣΤ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣΣΕΡΡΩΝΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
   
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣΚΙΛΚΙΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΛαγκαδάςΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΚαμπανιακόςΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΟ ΚαρδίαςΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣΠΕΛΛΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Αλμωπός ΑριδαίαςΠΕΛΛΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝΗΜΑΘΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΝάουσαΗΜΑΘΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΝΕΩΝ ΠΟΡΩΝΠΙΕΡΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Διαγόρας ΣεβαστήςΠΙΕΡΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Πύδνα ΚίτρουςΠΙΕΡΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠιερικόςΠΙΕΡΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
   
Μακεδονικός ΦούφαΚΟΖΑΝΗΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Εορδαϊκός 2007ΚΟΖΑΝΗΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ.ΚΟΖΑΝΗΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥΦΛΩΡΙΝΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Α.Γ.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣΚΑΣΤΟΡΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝΓΡΕΒΕΝΩΝΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝΚΑΡΔΙΤΣΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥΤΡΙΚΑΛΩΝΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Μαύροι Αετοί ΕλευθεροχωρίουΤΡΙΚΑΛΩΝΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝΛΑΡΙΣΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΣ ΒΟΛΟΥΘΕΣΣΑΛΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Ολυμπιακός ΒόλουΘΕΣΣΑΛΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Νίκη ΒόλουΘΕΣΣΑΛΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Ρήγας ΦεραίοςΘΕΣΣΑΛΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
   
ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΗΣΚΕΡΚΥΡΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΟ ΖΑΚΥΝΘΟΥΖΑΚΥΝΘΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Καραϊσκάκης ΑΕΑΡΤΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Αμβρακία ΚωστακίωνΑΡΤΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥΑΡΤΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΘεσπρωτόςΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΥΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣΙΩΑΝΝΙΝΩΝΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Τηλυκράτης 2014ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Εθνικός ΦιλιππιάδαςΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
   
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝΑΧΑΪΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑχαϊκήΑΧΑΪΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠαμβουπρασιακόςΗΛΕΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Αστέρας ΑμαλιάδαςΗΛΕΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣΗΛΕΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗΛΑΚΩΝΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑΜΕΣΣΗΝΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Τσικλητήρας ΠύλουΜΕΣΣΗΝΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Ερμιονίδας ΑΕΑΡΓΟΛΙΔΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥΑΡΓΟΛΙΔΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠαναργειακόςΑΡΓΟΛΙΔΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΕ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥΑΡΚΑΔΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠαναρκαδικόςΑΡΚΑΔΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
   
Λουτράκι ΠΑΟΚΟΡΙΝΘΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΟ ΖευγολατιούΚΟΡΙΝΘΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥΚΟΡΙΝΘΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣΦΩΚΙΔΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΒΕΛΟΥΧΙΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Θήβα ΑΟΒΟΙΩΤΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥΒΟΙΩΤΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥΦΘΙΩΤΙΔΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΟ ΧαλκίςΕΥΒΟΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Ένωση Απολλώνιου/ΙστιαίαςΕΥΒΟΙΑΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥΕΥΒΟΙΑΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥΔ.ΑΤΤΙΚΗΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣΔ.ΑΤΤΙΚΗΣΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΑΠΌ FL
   
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Τρίγλια ΡαφήναςΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Θύελλα ΡαφήναςΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Φωστήρας ΑθηνώνΑΘΗΝΩΝΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΙΓΑΛΕΩΑΘΗΝΩΝΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Άγιος ΙερόθεοςΑΘΗΝΩΝΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Κηφισιάς ΑΕΑΘΗΝΩΝΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΗλυσιακόςΑΘΗΝΩΝΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΚΑΛΛΙΘΕΑΑΘΗΝΩΝΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΑΠΌ FL
ΙωνικόςΠΕΙΡΑΙΑΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Εθνικός ΠειραιάΠΕΙΡΑΙΑΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΠροοδευτικήΠΕΙΡΑΙΑΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΠΕΙΡΑΙΑΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠανθηραϊκόςΚΥΚΛΑΔΩΝΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΟ ΣΥΡΟΥΚΥΚΛΑΔΩΝΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΚΑΝΑΡΗΣ ΧΙΟΥΧΙΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣΣΑΜΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗΣΛΕΣΒΟΥΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΑΠΌ FL
ΑιολικόςΛΕΣΒΟΥΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣΛΕΣΒΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΑΣ ΡόδοςΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΙάλυσοςΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣΛΑΣΙΘΙΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Ατσαλένιου ΠΟΗΡΑΚΛΕΙΟΥΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΑΚΛΕΙΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
Ερμής ΖωνιανώνΡΕΘΥΜΝΟΥΠΑΡΑΜΟΝΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΕ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥΡΕΘΥΜΝΟΥΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΧΑΝΙΩΝΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ  ΕΠΣ