Μην χάσετε το Ολυμπιακός – Σπάρτη την Δευτέρα στο sportscafe Winners!

0
329

Την Δευτέρα 10 Ιουλίου στις 21:00 στο sportscafe Winners – βρίσκεται στο κέντρο της Σπάρτης, Γκορτσολόγου 61 – θα έχετε την δυνατότητα να ταξιδέψτε στο Καραϊσκάκη για να παρακολουθήσετε τον αγώνα μεταξύ του Ολυμπιακού του Ντέταρι και του Α.Ο. Σπάρτης.  Επίσης θα μπορείτε να δείτε πλάνα από το ταξίδι της αποστολής του Α.Ο. Σπάρτης για το Καραϊσκάκη.

Αυτή η προβολή αγώνα θα είναι η πρώτη από μια σειρά αγώνων του Α.Ο. Σπάρτης που θα προβάλλονται κάθε Δευτέρα και Τετάρτη στο Winners και θα ανακοινώνονται από το isports.gr.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να επισκεφθείτε την σελίδα του Winners στο facebook

17578046_10208698692807426_1647378917_n17619443_10208698692607421_809376393_n

Winners sportscafe

Διεύθυνση: Γκορτσολόγου 61, δίπλα στο ΖΑRΑ στην κεντρική πλατεία Σπάρτης

4η αγωνιστική Κυπέλλου 10 Σεπτεμβρίου 1989 –  Ολυμπιακός – Α.Ο. Σπάρτης 2 – 2  Καραϊσκάκη

O A.O. Σπάρτης την περίοδο 1989-90 μετείχε στο Κύπελλο Ελλάδας σαν ομάδα της Β’ Εθνικής στον 2ο όμιλο με Ολυμπιακό, Κόρινθο, Καλλιθέα και Ηρόδοτο. Η τελική βαθμολογία του ομίλου με τον Α.Ο. Σπάρτης να τερματίζει πίσω από τον Ολυμπιακό με 5 βαθμούς με τους Πειραιώτες να κατακτούν το Κύπελλο εκείνη τη χρονιά.

Βαθμολογία 2ου ομίλου

1. Ολυμπιακός 6 β.2. Α.Ο. Σπάρτης 5 β.3. Κόρινθος 4 β.4. Καλλιθέα 4 β.5. Ηρόδοτος 1 β.

To σκορ άνοιξε ο Ντέταρι, ισοφάρισε ο Κελεσίδης με το σκορ να είναι 1 – 1 στο ημίχρονο. Ο Μουστακίδης το 2 – 1 και ο Γεωργίτσος το 2 – 2. Οι ποδοσφαιριστές της Σπάρτης πήραν εκάτο χιλιαδες ο κάθε παίκτης για την ισοπαλία στο Καραϊσκάκη. Στον Ολυμπιακό πρόεδρος ήταν ο Σαλιαρέλης και προπονητής ο Μίλτος Παπαστόλου.

Η ενδεκάδα του Α.Ο. Σπάρτης:

Πάνω σειρά (από αριστερά προς τα δεξιά): Γεωργούλης, Σιδέρης, Αλέμης, Τσούμας, Κανελλάκης, Δέδες, Τουργαϊδης

Κάτω σειρά (από αριστερά προς τα δεξιά): Γεωργίτσος, Τελλίδης, Καραγιώργος, Ρασσιάς, Κελεσίδης

4η αγωνιστική Κυπέλλου 10 Σεπτεμβρίου 1989 –  Ολυμπιακός – Α.Ο. Σπάρτης 2 – 2  Καραϊσκάκη O A.O. Σπάρτης την περίοδο 1989-90 μετείχε στο Κύπελλο Ελλάδας σαν ομάδα της Β’ Εθνικής στον 2ο όμιλο με Ολυμπιακό, Κόρινθο, Καλλιθέα και Ηρόδοτο. Η τελική βαθμολογία του ομίλου με τον Α.Ο. Σπάρτης να τερματίζει πίσω από τον Ολυμπιακό με 5 βαθμούς με τους Πειραιώτες να κατακτούν το Κύπελλο εκείνη τη χρονιά. Βαθμολογία 2ου ομίλου 1. Ολυμπιακός 6 β. 2. Α.Ο. Σπάρτης 5 β. 3. Κόρινθος 4 β. 4. Καλλιθέα 4 β. 5. Ηρόδοτος 1 β. To σκορ άνοιξε ο Ντέταρι, ισοφάρισε ο Κελεσίδης με το σκορ να είναι 1 – 1 στο ημίχρονο. Ο Μουστακίδης το 2 – 1 και ο Γεωργίτσος το 2 – 2. Οι ποδοσφαιριστές της Σπάρτης πήραν εκάτο χιλιαδες ο κάθε παίκτης για την ισοπαλία στο Καραϊσκάκη. Στον Ολυμπιακό πρόεδρος ήταν ο Σαλιαρέλης και προπονητής ο Μίλτος Παπαστόλου.

Η ενδεκάδα του Α.Ο. Σπάρτης: Πάνω σειρά (από αριστερά προς τα δεξιά): Γεωργούλης, Σιδέρης, Αλέμης, Τσούμας, Κανελλάκης, Δέδες, Τουργαϊδης Κάτω σειρά (από αριστερά προς τα δεξιά): Γεωργίτσος, Τελλίδης, Καραγιώργος, Ρασσιάς, Κελεσίδης

H ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Μολακίδης, Παχαρουρίδης, Καραταϊδης, Μαυρομμάτης, Αλεξίου, Τσαλουχίδης, Τσιαντάκης, Κωφίδης, Μουστακίδης, Ντέταρι, Καλογερόπουλος.

13681944_645801715578536_1071965902_o13682012_645801735578534_749459193_o13682001_645801745578533_622811829_o