Σπάρτη: Eνημερωθείτε ζωντανά για την εξέλιξη του εντός έδρας αγώνα με Τρίκαλα

Στο συγκεκριμένο άρθρο θα μπορείτε να ενημερωθείτε ζωντανά για τον αγώνα του 4ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σπάρτη 1 – 3 τελικό Τρίκαλα (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Τσίπρας το 0 – 1 στο 3′, Ράνος το 1 – 1 στο 38′, Γκόλιας το 1 – 2 στο 62′

Σιαλμάς το 1 – 3 στο 88′ με εντυπωσιακό ψαλίδι

Στατιστικά: Κόρνερ: 2-2, Kίτρινες: 0-1

Α’ ημίχρονο

3′ Γκόλιας εκτελεί κόρνερ από δεξιά Τσίπρας με κεφαλιά κάνει το 0-1

12′ Νιάρος από αριστερά κάνει πολύ καλή κίνηση, σουτάρει με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι σε χέρι του Κοτσώνη.

13′ Γουόρντεν από αριστερά, Κοτσώνη παραχώρησε κόρνερ

19′ Σέντρα Ζουλιώτη από δεξιά, κεφαλιά Οικονομόπουλου

29′ Κίτρινη Ζουλιώτης

30′ Σουτ του Μίλιεβιτς, απέκρουσε ο Γιακουμής

34′ Κοτσώνης σουτ μέσα από την περιοχή, πέρασε πάνω από την εστία του Γιακουμή

37′ Ράνος με κεφαλιά το 1 – 1 μετά από σέντρα του Μπαρέττα

43′ Δοκάρι ο Μπαρέττας μετά από λάθος του Γκόλια

44′ Ο Ράνος έκανε το 1-2 με τον Οικονομόπουλο, με τον μέσο της Σπάρτης να βγαίνει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των Τρικάλων, Αποστολίδη ο οποίος αποσόβησε το γκολ

Β’ ημίχρονο

54′ Μπαρέτας από δεξιά, βρήκε τον Γουόρντεν ο οποίος σέντραρε με τον Ράνο να μην μπορεί να βρει τη μπάλα

Σπάρτη (Τζαναβάρας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Σάββα, Μάγκας, Νιάρος, Οικονομόπουλος, Τζιμόντζι, Μπέλης, Μπαρέττας, Ράνος (76′ Φουρτάδο), Γουόρντεν

Μακρυωνίτης, 33 Γραικός, Ευαγγέλου,17 Ασπιώτης, 70 Κωστάκης, 8 Τριανταφυλλάκος, Φουρτάδο.

Τρίκαλα (Αντωνίου): 30 Αποστολίδης, 2 Πάνος, 5 Βέρτζος, 22 Γιαννίτσης, 39 Κοτσώνης, 3 Γκόλιας, 8 Τεγούσης, 6 Τσιάρας (46′ Τζόκιτς), 11 Μίλιεβιτς, 9 Τσίπρας, 68 Καπός (61′ Σιαλμάς)

Αποστολίδης, 66 Βουτσελάς, 77 Τόμιτς, 14 Μανώλης, 87 Τζόκιτς, 25 Αναστασόπουλος, 21 Γροντής, 20 Σιαλμάς.