Σπάρτη: Φιλική ήττα στο Αίγιο

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Σπάρτη σε φιλική αναμέτρηση με τον Παναιγιάλειο εκτός έδρας, σε ένα ματς στο οποίο ο Παναγιώτης Τζαναβάρας χρησιμοποίησε όσους παίκτες δεν έπαιξαν στο Κύπελλο με τον ΑΟΤ.

Ο Παναιγάλειος προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό του παιχνιδού με σουτ του Κόκκορη και διπλασίασε τα τέρματά του με τον Σταματή στο 63′. Η Σπάρτη, που αγωνίστηκε με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή της, πίεσε στα τελευταία λεπτά κι έχασε σημαντική ευκαιρία με το σουτ του Ευαγγέλου να σταματάει στο δοκάρι του Αιγιώτη τερματοφύλακα.

Παναιγιάλειος (Νίκος Κουρμπανάς): Τσάπαλος(46΄Αθανασίου), Ρέλλας, Κοντοχρήστος, Σμίτλος(62΄Σακελλαρόπουλος), Βλάχος(70΄Βατουσιάδης), Ντέμο(67΄Τσουρής), Γαβριηλίδης, Κριστέτο, Κόκκορης, Γκούφας, Σταματής(77΄Γεωργακόπουλος).

Σπάρτη (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Μακρυωνίτης(68΄Τρακάκης), Παναγιώτου(46΄Νιάρος), Φουρτάδο, Γκρόσιος(65΄Ράνος), Γραικός(81΄Ζουλιώτης), Ασπιώτης, Τριανταφυλλάκος, Ευαγγέλου, Κωστάκης(65΄Παναγιωτόπουλος), Βοσνακίδης(70΄Σάββα), Ντοράγκι(46΄Γουόρντεν)