Απόλλων Ξηροκαμπίου: Λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο στο Έλος

0
181

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η ομάδα μας στον εκτός έδρας αγώνα της, με τον Ευρώτα Έλους, για τη δεύτερη αγωνιστική του κυπέλλου Λακωνίας.

Ο Απόλλωνας Ξηροκαμπίου μπήκε δυνατά στο ματς και στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 0-1 όταν ο Παναγιώτης Σούμπασης πλάσαρε από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη ο Ευρώτας Έλους ισοφάρισε σε 1-1 ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και προηγήθηκε με 2-1 στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου. Το τελικό 3-1 έγινε λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Η ομάδα μας στάθηκε καλά, δημιούργησε κάποιες φάσεις όταν το σκορ ήταν 2-1, αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω, αφού η κούραση των ποδοσφαιριστών, σε συνδυασμό με τις απουσίες των Ταμπάκη Σ., Γραμματικάκη Γ., Αρνιώτη Γ., Φωτόπουλου Θ., Διαμαντάκου Β., και Διαμαντάκου Γ. ( τιμωρημένος) δεν έδωσαν τη δυνατότητα στο προπονητή της ομάδας μας να διαχειριστεί την εικόνα της και να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από τον αγώνα.

Ο επόμενος αγώνας της ομάδας μας έχει οριστεί για το Σάββατο 30/9/2017 και ώρα 5:00μ.μ. στο γήπεδο της Γράμμουσας με αντίπαλο τον Α.Ο. Δαφνίου.