Σπάρτη: Φιλική τριάρα επί του Αχαρναϊκού

Η Σπάρτη επικράτησε 3-0 στο Μενίδι του Αχαρναϊκού σε φιλικό αγώνα που έγινε την Δευτέρα 2 Οκτωβρίου παίζοντας καλό ποδόσφαιρο.  Ο Διονύσης Μπέλης άνοιξε το σκορ στο 19′ και στο 34′ ο Οικονομόπουλος έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο. Το 0-3 διαμόρφωσε ο Κατσίκης με κεφαλιά στο 89′ σφραγίζοντας μια εύκολη νίκη για τη Σπάρτη.

Αχαρναϊκός: Λαμπίρης, Γκουντούνας, Μπεκατώρος, Μεντής, Αφράτης, Αρώνης, Παπασάββας, Τζάθας, Εζουμέζου, Ζαφειράκης, Καζβιρόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Πάντος, Γραμματίκας, Τουγλής, Καλαμιώτης, Μεγαλοοικονόμου, Καρβουνίδης, Σταμούλης, Τσεβάς, Βίρης, Κωνσταντινίδης, Παπαθανασίου.

Σπάρτη: Μακρυωνίτης, Γραικός, Νιάρος, Βοσνακίδης, Μάγκας, Τσιμότζι, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Μπέλης, Ράνος, Mπαρέττας. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τρακάκης, Σάββα, Παναγιώτου, Κατσίκης, Φουρτάδο, Γουόρντεν.