Λεωνίδας Σπάρτης: Πολύ καλό ποδόσφαιρο με Τρινασιακό (βίντεο)

0
235

Πολύ όμορφο ποδόσφαιρο με θέαμα, πολλές φάσεις και γκολ πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στο γήπεδο Αμυκλών.

Ο Λεωνίδας Σπάρτης φιλοξένησε τον Τρινασιακό Στεφανιάς στον τελευταίο αγώνα του κυπέλλου Λακωνίας για την 7ο όμιλο. Η ομάδα της Στεφανιάς επικράτησε 2-3 μετά από 2 ανατροπές. Προηγήθηκε 0-1 με μακρινό σουτ (δυστυχώς δεν υπάρχει στα πλάνα του βίντεο). Πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Διονύσης Μετόσι εκμεταλλεύτηκε την επιμονή του Αλέξανδρου Κρεββατα να κυνηγήσει την μακρινή μπαλιά του Χρήστου Κατσίχτη, και με κοντινό σουτ έκανε το 1-1. Στη συνέχεια μετά από κόρνερ του Μάριου Κοστοβ, με κοντινή προβολή ο Μάριος Καρούνος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Λεωνίδα Σπάρτης. Μέσα σε 2 λεπτά ο Τρινασιακός ισοφάρισε και προηγήθηκε με 2-3 ύστερα από 2 γεμίσματα στην περιοχή και φάσεις διαρκείας. Πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Λεωνίδας για το 3-3 όταν ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων έκανε μια πολύ κρίσιμη απόκρουση σε σουτ του Μάριου Καρούνου από πολύ κοντινή απόσταση.

Πολύ καλό το κλίμα μεταξύ των ομάδων και η διαιτησία στο ίδιο πνεύμα βοήθησε να γίνει ένα όμορφο παιχνίδι.