Απόλλων Ξηροκαμπίου: Νίκη στο Κύπελλο. Ευχαριστήριο στο κόσμο

0
81

Την ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε η ομάδα μας στο πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος του Α΄ τοπικού Λακωνίας, με αντίπαλο τον Ατρόμητο Συκεάς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 76΄ και στο 89΄ ο Γιώργος Παππάς έκανε το 1-1 για την ομάδα μας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα σε εκτέλεση φάουλ των φιλοξενουμένων η μπάλα βρήκε στο τοίχος και άλλαξε πορεία με αποτέλεσμα να γίνει το τελικό 1-2 στο 92ο λεπτό.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο του Ξηροκαμπίου και στήριξε με τη παρουσία του τις δύο ομάδες και τον σύλλογό μας.

Την Τετάρτη 11/10 ο Απόλλωνας Ξηροκαμπίου έδωσε τον εξ αναβολής αγώνα για το κύπελλο Λακωνίας, με τον Α.Ο. Δαφνίου στο γήπεδο της Γράμμουσας. Η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 0-6 και τα γκολ πέτυχαν οι : Σπυρόπουλος Γιάννης (3) στο 28’ 37’ και 65’ , Σούμπασης Παναγιώτης στο 8’ Χριστάκης Γιώργος στο 39’ και Ατσαβές Παναγιώτης στο 68’. Μετά απ αυτή τη νίκη η ομάδα μας πέρασε στον επόμενο γύρο του κυπέλλου Λακωνίας.

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα Λακωνίας συνεχίζονται, με τον εκτός έδρας αγώνα την Κυριακή 15/10 στους Μολαόυς όπου η ομάδας μας θα φιλοξενηθεί από τον Μολαϊκό στις 4:00 μ.μ