Αστέρας Βλαχιώτη: Τα στιγμιότυπα της νίκης στη Τρίπολη

0
96

Ο Αστέρας Βλαχιώτη συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία του στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και την Κυριακή 19 Νοεμβρίου επικράτησε 2-1 στη Τρίπολη επί του Παναρκαδικού με σκόρερ τους Σταμογιάννο και Βιγιαφάνε παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από την εκτέλεση πέναλτι του Καδά στο 51ο λεπτό.  Περίπου 100 φίλαθλοι του Αστέρα, ακολούθησαν την ομάδα και σε αυτό τον εκτός έδρας αγώνα. Ο Γκάτζιος χρησιμοποίησε τους:

Αστέρας Βλαχιώτη: Πάλιουρας, Τσουκαλάς (70′ Μινέα), Κόντι, Ίλιεφ, Μπριλάκης, Τσιμικλής, Σταμόγιαννος, Χρήστου, Γεμιστός, Βιγιαφάνες (74′ Σαρίδης), Ψιάνος (64′ Μαναρίτσας).

Γκολ: Καδάς με πέναλτι το 2 -1, Σταμογιάννος το 1 – 1 54′, Βιγιαφάνε το 1 – 2 στο 65′.

Την ίδια ώρα ο πρωτοπόρος του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, Αστέρας Αμαλιάδας έχασε από τον Πανηλειακό 1-0 με γκολ στις καθυστερήσεις κάτι το οποίο φέρνει τον Αστέρα Βλαχιώτη ένα βαθμό μακριά από την κορυφή. Η Καλαμάτα έμεινε στο 1 – 1 με τον Παλληξουριακό εκτός έδρας.

Λεωνίδιο 0

Ο προπονητής του Αστέρα Βλαχιώτη έκανε την ακόλουθη δήλωση μετά τη νίκη της ομάδας στη Τρίπολη επί του Παναρκαδικού:

Θ. Γκάτζιος: » ΑΦΙΕΡΏΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΔΟΚΙΜΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΕΥΡΩΤΑ….