Γ’ Εθνική: Βαθμολογία, αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής

0
69

1ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Διδυμότειχου 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Άρης Αβάτου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Προσκυνητών 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Καβάλα-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ορφέας Ξάνθης-Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

2ος όμιλος – 17η αγωνιστική

Άρης Παλαιοχωρίου-Κιλκισιακός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Εδεσσαϊκός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Καρίτσας-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός-Πιερικός 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αγροτικός Αστέρας-Ηρακλής 0-3 ΤΕΛΙΚΟ
Νάουσα-Αλμωπός Αριδαίας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Καμπανιακός 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: ΑΟ Καρδίας

3ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Αστέρας Παραποτάμου-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Σκουφάς Κομποτίου-Πανλευκάδιος 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ερμής Αμυνταίου-Καστοριά 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Νέος Αμφίλοχος-Μακεδονικός Φούφα 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Τηλυκράτης Λευκάδας-Δόξα Κρανούλας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Θεσπρωτός-ΑΕ Λευκίμμης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Εθνικός Φιλιππιάδας

4ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Αχιλλέας Φαρσάλων-Οπούντιος Μαρτίνου 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Σελλάνων-Θήβα 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΠΟΚ Βελούχι 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρήγας Φεραίος-Νίκη Βόλου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αμβρυσσέας Διστόμου-Διγενής Νεοχωρίου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αστέρας Ιτέας-ΝΠΣ Βόλος 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

5ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη        27     20-7

——————————————

Αστέρας Αμαλιάδας   23       21-9

Πανηλειακός          21     16-6

Καλαμάτα            21       12-3

Τσικλητήρας          16       10-7

Παναρκαδικός        16        11-9

Διαγόρας Βραχν.        15      14-11

——————————————

ΠΑΟ Βάρδας          14     7-9

Αχαϊκή                  12       9-12

Ζάκυνθος         12       10-13

Παλληξουριακός        7       7-24

Λεωνίδιο           0      3-27

Υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίοι του Ομίλου

Ο πρώτος του Ομίλου παίζει αγώνες μπαράζ σε νέο όμιλο ανόδου μαζί με τους πρώτους των Ομίλων: 6ος, 7ος, 8ος, κι απο τις τέσσερις συνολικά αυτές ομάδες οι δυο πρώτες της νέας βαθμολογίας μετά από διπλούς αγώνες μεταξύ τουςανεβαίνουνστη Φούτμπολ Λιγκ – Β’ Εθνική

Παναρκαδικός – Τσικλητήρας Πύλου 0-1 Τελικό (28′ Γιαννόπουλος)

Αστέρας Βλαχιώτη – Αχαϊκή 3-0 Τελικό (11′ Κατσίκας, 19′ Γεμιστός, 58′ Κατσίκας)

Καλαμάτα – Λεωνίδιο 3-1 Τελικό (51′ αυτογκόλ Μπούρας, 67′ Τσουλάκος, 71′ Τσουλάκος – 80′ Α. Κύριος)

Διαγόρας Βραχνείκων – Παλληξουριακός 1-0 Τελικό (29′ Παπαδόπουλος)

ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός 1-2 

Αστέρας Αμαλιάδας-Ζάκυνθος 2-0

12η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏρα
Π.Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ“ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΚΑΛΑΚΟΣ”Κυριακή14/01/1815:00
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΥΚυριακή14/01/1815:00
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΥΡΓΟΥΚυριακή14/01/1815:00
Α.Ο. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥΚυριακή14/01/1815:00
ΑΧΑΪΚΗ – ΚΑΛΑΜΑΤΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΤΩ ΑΧΑΪΑΣΚυριακή14/01/1815:00
ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961 – Α.Σ. ΛΕΩΝΙΔΙΟΥΣΤΑΔΙΟ ΖΑΚΥΝΘΙΩΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΩΝΚυριακή14/01/1815:00

 

6ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Εθνικός-Ρόδος 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Πέλοπας Κιάτου-Ιάλυσος 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ασπρόπυργος-Κερατσίνι 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ιωνικός-Ζευγολατιό 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Διαγόρας-Λουτράκι (Δευτέρα 8/1 – 15:00)

Ρεπό: Προοδευτική

7ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Ταμυναϊκός-Αιολικός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 6/1 – 15:00)
Πανθηραϊκός-Τριγλία Ραφήνας 2-0 ΤΕΛΙΚΟ (13:30)
Παναργειακός-Ερμιονίδα 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Θύελλα Ραφήνας-Χαλκίδα 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Ερμής Κιβερίου (Τετάρτη 10/1 – 15:00)

Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

8ος όμιλος – 11η αγωνιστική

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ηλυσιακός-Ατσαλένιος 4-1 ΤΕΛΙΚΟ
Άγιος Ιερόθεος-Κηφισιά 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ερμής Ζωνιανών-Φωστήρας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Παλαιόχωρας-Αιγάλεω 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Ηρόδοτος