Σπαρτιατικός: Aπόρθητο κάστρο το κλειστό γυμναστήριο Σπάρτης!

Αήττητη παραμένει στην έδρα της η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Σπαρτιατικού έχοντας μετατρέψει το κλειστό γυμναστήριο Σπάρτης σε απόρθητο κάστρο! Στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας, οι γυναίκες του Σπαρτιατικού επικράτησαν της Ε.Α. Πατρών με 3-2 σετ.

Οι αθλήτριες της Πάτρας έκαναν ένα πολύ καλό ξεκίνημα κατακτώντας εύκολα το 1ο σετ, ενώ πάλεψαν με το παραπάνω το ματς και ειδικότερα στα 4 από τα 5 σετ πραγματοποιήθηκαν αρκετές φάσεις διαρκείας με εναλλαγές κερδισμένων και χαμένων σετ, σε έναν αγώνα με τα χαρακτηριστικά του ντέρμπι.

Στο τάι μπρέικ οι γηπεδούχες μπήκαν πολύ καλύτερα αφού προηγήθηκαν με 4-1 και με «αιχμή του δόρατος» το πολύ καλό σερβίς πίεσαν αρκετά τις αντιπάλους τους και με την υποστήριξη του καταπληκτικού κοινού τους, κέρδισαν δίκαια τον αγώνα.

Η ομάδα παρέμενε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα εκμεταλλευόμενη και την απώλεια βαθμών – ήττα εντός έδρας του Α.Ο Ακρίτα από το Άργος.

Τα σετ  (3-2) : 14-25,  25-21, 18-25, 25-22 και (15-12) στο τάι μπρέικ.

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.: (Κωνσταντόπουλος Μ., Σταυρόπουλος Κ.) Αποστολοπούλου Κ., Καπετάνιου Ε., Δημητριάδη Ν., Λάμπρου Η., Τρουγκάκου Β., Αθανασοπούλου Ο., Σάλαρη Π., Δημάκη Σ.(λ), Μαμμή Β., Θεοφιλάκου Ι., Βενιζέλου Ε., Τσεμπελή Α, Λαμπρινού Κ.

Ε.Α. ΠΑΤΡΏΝ: (Μητρόπουλος Γ.,), Κατσή, Συσίκη, Δέμη, Στούκη, Τσουλέα, Ζώτου, Μαστρογεωργίου, Ζήκου (λ) Καρνάτσου.