Βοίας Νεάπολης: Ισοπαλία με Αμυκλιακό. Κοπή πίτας

0
67

Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας του Α.Σ. Βοία, την Παρασκευή 19-01-2018 και ώρα 20:30 στο εστιατόριο του Ηλία Δερμάτη στη Νεάπολη. Είσοδος ελεύθερη!

Για 3η σερί αγωνιστική η ομάδα μας έμεινε στο «Χ» , εντός έδρας αυτή τη φορά με 2-2, απέναντι στον Αμυκλιακό, στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας. Παρ’ όλα αυτά το αήττητο σερί του Βοία επεκτάθηκε στους 6 αγώνες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα μας επανήλθε στις καλές εμφανίσεις και στο 1ο ημίχρονο, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με αντίθετο αέρα, προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ με πανέμορφα γκολ του Τάκη Λιβανού και του Δημήτρη Δρακάκη, δεν μπόρεσε όμως να κρατήσει το σκορ σε αμφότερες των περιπτώσεων, δεχόμενη «κρύα» γκολ ισοφάρισης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας ευνοϊκό αέρα, ο Βοίας ενέτεινε την πίεση του για το 3ο και νικητήριο γκολ, με κύριο εκφραστή τον Τάκη Λιβανό, όμως παρά το γεγονός ότι συνέχισε να χάνει ευκαιρίες η ομάδα μας μέχρι και το τελευταίο λεπτό, δεν κατάφερε να σκοράρει. Στον αντίποδα, δεν δημιουργήθηκαν επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία της ομάδας μας και έτσι το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, η επίστροφη στα γκολ του Δημήτρη Δρακάκη με τη φανέλα της ομάδας μας μετά από 5 χρόνια, καθώς και το γεγονός ότι ο Τάσος Λέκκας αγωνίστηκε ένα ολόκληρο 90λεπτο με τη φανέλα του Βοία έπειτα από σχεδόν 3,5 χρόνια!

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας την Κυριακή 15:00 η ώρα εντός έδρας, απέναντι στην Α.Ε. Δήμου Ασωπού, με την κατάκτηση των 3 βαθμών να μοιάζει πλέον επιβεβλημένη.

Θα θέλαμε επίσης να ευχαριστήσουμε τους αρκετούς (τηρουμένων των αναλογιών) φίλους της ομάδας μας που βρέθηκαν στον κυριακάτικο αγώνα και ελπίζουμε με την εικόνα που παρουσίασαν οι παίκτες μας να τους κρατήσουμε δίπλα μας και να πολλαπλασιαστούν και στους αγώνες που ακολουθούν.