Ζωντανή ενημέρωση αγώνων Κυριακής 21 Ιανουαρίου

0
11

Το αθλητικό site της Λακωνίας isports.gr αποτελεί και τη φετινή αγωνιστική περίοδο το μοναδικό ΜΜΕ του Νομού που θα σας ενημερώνει ζωντανά για την εξέλιξη των αγώνων της Football League όπου αγωνίζεται η Σπάρτη, των αγώνων που θα δώσει η γυναικεία ομάδα του Νομού, οι Καρυάτιδες στη Β’ Εθνική, των αγώνων του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής όπου αγωνίζεται ο Αστέρας Βλαχιώτη, και τα τοπικά πρωταθλήματα της Λακωνίας.  Ενημερώνετε την σελίδα ανά τακτά χρονικά διαστήματα.  Όλοι οι αγώνες έχουν κοινή ώρα έναρξης τις 15:00.

Football League

Σπάρτη 1 – 0 τελικό  Καλλιθέα (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Τριανταφυλλάκος το 1 – 0 στο 10′,

Στατιστικά: Κόρνερ 5-4, Κίτρινες: 2-2

Α’ ημίχρονο

9′ Σουτ από το Ράντι μετά από λάθος των φιλοξενούμενων, μπλόκαρε εύκολα ο Θεοδωράκης.

10′ Τριανταφυλλάκος το 1 – 0 με πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από πολύ ωραία ενέργεια του Μπαρέττας από την αριστερή πλευρά

15′ Πρώτο κόρνερ από δεξιά με τον Ράντι, κεφαλιά του Βοσνακίδη, καλή στιγμή για τη Σπάρτη, λίγο πάνω από την εστία του Θεοδωράκη.

17′ Δεύτερο κόρνερ για τη Σπάρτη, Ράντι από αριστερά, περνά ανεκμετάλευτο.

20′ Ράνος πλασάρει μετά από ενέργεια του Μπαρέττα, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Θεοδωράκη

21′ Τσασόπουλος ωραία ενέργεια από δεξιά, κόρνερ από τον Παπαγγελή για την Καλλιθέα, χωρίς να απειλήσει.

23′ Ράντι απευθείας εκτέλεση, μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωράκης.

24′ Δεύτερο κόρνερ από αριστερά με Χοτζάλι για την Καλλιθέα, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

26′ Ράντι τρίτο κόρνερ από δεξιά για Σπάρτη.

35′ Κίτρινη Ντιακιτέ για μαρκάρισμα στον Παναγιώτου

39′ Οφσάιντ ο Σμυρλής, έβγαινε μόνος του απέναντι στον Γιακουμή

44′ Παπαγγελής από δεξιά το 3ο κόρνερ για την Καλλιθέα, κέρδισε φάουλ η Σπάρτη, τελειώνει η φάση.

Β’ ημίχρονο

46′ Δύο αλλαγές για την Καλλιθέα, Μάκο στη θέση του Βαλμά και Γκέτσι αντικαθιστά το Ταμπάκη.

50′ Μπαρέττας από αριστερά κάνει πάρτι, Ράντι το 4ο κόρνερ για Σπάρτη, μπλοκάρει ο Θεοδωράκης.

53′ Νιάρος από αριστερά κέρδισε το κόρνερ, ο Ράντι μόνιμος εκτελεστής, άστοχο σουτ του Παναγιώτου.

56′ Τζιμόντζι κίτρινη για μαρκάρισμα

59′ Παπαγγελής κίτρινη για τράβηγμα στο Ράντι

Έχει πάρει μέτρα η Καλλιθέα αλλά δεν απειλήσει ουσιαστικά

70′ Μήλιος αντικαθιστά τον Χοτζάλι

74′ Κίτρινη στον Ζουλιώτη για μαρκάρισμα

75′ Κεφαλιά του Συριόπουλου, έξω από αριστερό δοκάρι του Γιακουμή

77′ Ράντι μόνος του στο ύψος της μεγάλης περιοχής, σουτάρει πολύ πάνω από την εστία.

80′ Παναγιώτου σουτ μέσα από την περιοχή, από αριστερά, αστοχο.

82′ Γραικός σουτάρει αδύναμο.

84′ Κόρνερ από αριστερά, απομάκρυναν οι Σπαρτιάτες, στην αντεπίθεση ο Θεοδωράκης βγαίνοντας έξω από την περιοχή πρόλαβε τον Ράντι.

Σπάρτη (Θωμάς Γράφας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Νιάρος, Τσιμόντζι (66′ Μπέλη), Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας (78′ Γραικός), Ράντι (89′ Κατσίκης), Ράνος.

Μακρυωνίτης, Γουόρντεν, Μπέλλης, Γραικός, Κατσίκης, Φουρτάδο, Δοδοντσάκης

Καλλιθέα (Γιώργος Κορακάκης): 1 Θεοδωράκης, 6 Καντέ, 2 Βαλμάς (46′ Μάκο), 5 Σεζάϊ, 70 Παπαγγελής, 15 Σμυρλής, 4 Συριόπουλος, 7 Ταμπάκης (46′ Γκέτσι), 16 Τσατσόπουλος, 23 Ντιακιτέ, 8 Χοτζάλι (70′ Μήλιος).

Κουτογλίδης,  Βασιλείου, Πολίντορο, Μάκο, Μήλιος, Παυλής, Γκέτσι.

Διαιτητής: Δημητρόπουλος Σταύρος (Δυτ. Αττικής), Βοηθοί: Καραλής Ιωάννης (Ηλείας), Πασπάτης Αλέξιος (Σάμου), 4ος διαιτητής: Άγγελος Μπακογιάννης (Αθηνών), Παρατηρητής: Ιωάννης Μπακογιάννης (Αχαϊας)

Η Σπάρτη στην 5η θέση με 17 βαθμούς, η Καλλιθέα στην ζώνη υποβιβασμού, στην 16η θέση με 9 βαθμούς.

OΦΗ 3 – 1 Απόλλων Πόντου (1 – 1 ημίχ)

Γκολ:

Πανσερραϊκός 1 – 1 τελικό Τρίκαλα (1 – 0 ημίχ)

Γκολ:

Παναιγιάλειος 0 – 4 τελικό Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός  (0 – 2 ημίχ)

Γκολ:

Αναγέννηση Καρδίτσας 2 – 0 τελικό Αιγινιακός (0 – 0 ημίχ)

Δόξα Δράμας 2 – 2 τελικό Απόλλων Λάρισας (1 – 1 ημίχ)

Βέροια 0 – 2 τελικό Εργοτέλης (0 – 1 ημίχ)

Γ’ Εθνική

Αστέρας Βλαχιώτη 4 – 0 τελικό ΠΑΟ Βάρδας (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Σαμπατάκος το 1 – 0, Σαραντόπουλος το 2 – 0, Σταμογιάννος το 3 – 0,

Αστέρας Αμαλιάδας 2 – 2 τελικό Παναρκαδικός ( – ημίχ)

Καλαμάτα 0 – 0 τελικό Πανηλειακός ( –  ημίχ)

Τοπικά Λακωνίας

Ολυμπιακός Γυθείου 2 – 0 τελικό Λεωνίδας Γλυκόβρυσης (0 – 0 ημίχ)

Απόλλων Ξηροκαμπίου 1 – 0 τελικό Μολαϊκός ( – ημίχ)

Κάστρο Γερακίου 1 – 1 τελικό Ατρόμητος Συκέας (0 – 1 ημίχ)

Κόκκινη: στο 44′

Βοίας Νεάπολης 1 – 1 τελικό Α.Ε. Δήμου Ασωπού (0 – 0 ημίχ)

Γκολ

Κάστρο Μονεμβάσιας 0 – 3 Ήφαιστος Βρονταμά (0 – 3 ημίχ)

Γκολ: Τσάκωνας το 0 – 1 στο 2′, Τσάκωνας το 0 – 2 στο 11′, Τσάκωνας το 0 – 3 στο 26′,

Ήφαιστος Βρονταμά: Απαλοδημας, Λυμπερης, Μαντης, Λατσης Η, Σοβολος, Φεριζης Η, Κουτσοβασιλης Κ, Λατσης Γ, Κουρλας Σ, Τσακωνας, Καρακιτσος Α.

A.E. Λογκανίκου 4 – 2 τελικό Εθνικός Βατίκων (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Αγγελάκος Αγ. το 0 – 1, το 1 – 1,