Απόλλων Ξηροκαμπίου: Νίκη επί του Μολαϊκού

0
174

Με νίκη συνέχισε τη πορεία της η ομάδα μας στο πρωτάθλημα του Α τοπικού Λακωνίας.

Συγκεκριμένα στο χθεσινό αγώνα που έγινε στο Ξηροκάμπι, μεταξύ του Απόλλωνα Ξηροκαμπίου και του Μολαϊκού , Ο Απόλλωνας επικράτησε με σκορ 1-0, με γκολ που πέτυχε στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο νεοαποκτηθείς Σπύρος Πετρόπουλος, ύστερα από σέντρα – σουτ που επιχείρησε. Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 0-0 με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες αλλά να μην μπορούν να πετύχουν κάποιο γκολ.

Η φάση που σημάδευσε τον αγώνα πέρα από το γκολ της νίκης έγινε ακριβώς στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Σε εναέρια μονομαχία του Γιάννη Σπυρόπουλου και ποδοσφαιριστή του Μολαϊκού, ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας βρέθηκε στο έδαφος τραυματισμένος. Μεταφέρθηκε από τους συγγενείς του στο νοσοκομείο της Σπάρτης στο οποίο θα παραμείνει και σήμερα για προληπτικές εξετάσεις. Ευχόμαστε στον Γιάννη και τους συγγενείς του να είναι περαστικά και να επιστρέψει γρήγορα κοντά μας.

Ευχαριστούμε τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο του Ξηροκαμπίου κατά τη χθεσινή ημέρα και τους καλούμε εκ νέου στον επόμενο αγώνα της ομάδας μας την ερχόμενη Κυριακή 28/1 και ώρα 3:00 μ.μ. στο δημοτικό γήπεδο Ξηροκαμπίου, όπου ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει την Ένωση Πελλάνας – Καστορείου στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής