Απόλλων Ξηροκαμπίου: Συλλυπητήρια ανακοίνωση

75

Αρχικά, το Δ.Σ. του Απόλλων Ξηροκαμπίου εκφράζει τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένεια, τους φίλους και την ομάδα του Στέλιου Τζαμουρή, που έχασε τη ζωή του σήμερα το πρωί στην Ε.Ο. Δαφνίου – Σκάλας. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα το σκεπάσει. Ελπίζουμε να σταματήσει αυτή η μάστιγα που βασανίζει ολόκληρο το νομό μας το τελευταίο χρονικό διάστημα.

Στη τρέχουσα εβδομάδα έφυγε από κοντά μας η Γεωργία Ματθαίου, γνωστή για την προσφορά της στο σύλλογό μας, τόσο αυτής όσο και του αδικοχαμένου γιου της Ηλία Ματθαίου.
Το Δ.Σ. του Απόλλωνα εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια στην οικογένεια της εκλιπούσας. Στη μνήμη της θα κατατεθεί, στο φιλόπτωχο ταμείο της Αγ. Τριάδας Ξηροκαμπίου, συμβολικό ποσό από τον Απόλλωνα Ξηροκαμπίου.

Περνώντας στα αγωνιστικά, βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα μας στον εντός έδρας αγώνα της, το Σάββατο 10/2, με αντίπαλο τον Λεωνίδα Γλυκόβρυσης, με σκορ 3-5

Ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε κάκιστη κατάσταση και στο μεγαλύτερο μέρος του η μπάλα δεν κυλούσε αλλά επέπλεε, με αποτέλεσμα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να καταβάλουν μεγάλη προσπάθεια ώστε να παίξουν ποδόσφαιρο. Οι ποδοσφαιριστές του Λεωνίδα Γλυκόβρυσης μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ήδη στο 13ο λεπτό είχαν προηγηθεί με 0-2. Στο 26 ο Γιώργος Χριστάκης έκανε το 1-2 για τον Απόλλωνα, όπου και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, αν και ο προπονητής της ομάδας μας έκανε κάποιες προσθετικές κινήσεις ώστε να αλλάξει η εικόνα της ομάδας μας, οι λανθασμένες επιλογές των ποδοσφαιριστών σε συνδυασμό με τον κακό αγωνιστικό χώρο είχαν σαν αποτέλεσμα στο 60ο λεπτό ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης να έχει αυξήσει τη διαφορά και το σκορ να έχει γίνει 1-4. Στο 78 ο Λουίζος Σπυρόπουλος ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-4. Οι όποιες ελπίδες της ομάδας μας για να πάρει κάτι από τον αγώνα, εξανεμίστηκαν όταν στο 83 ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης προηγήθηκε με το 5ου γκολ με σκορ 2-5. Στα υπόλοιπα λεπτά μέχρι τη λήξη του αγώνα η ομάδα μας κατάφερε να βάλει άλλο ένα γκολ και πάλι με τον Γιώργο Χριστάκη και να κάνει το τελικό 3-5.

Ευχαριστούμε όλους όσους βρέθηκαν στο γήπεδο του Ξηροκαμπίου και βοήθησαν τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και τον σύλλογό μας. Η ομάδα μας για την 17η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει το Σάββατο 24/2 την Άμιλλα Αγ. Ιωάννη στο γήπεδο των Αμυκλών, στις 3:00 μ.μ.