Γ’ Εθνική 5ος όμιλος: Βαθμολογία, αναλυτικά στοιχεία 16ης αγωνιστικής

0
62

Σάββατο 1.00 μ.μ.

* Αστέρας Βλαχιώτη – Ζάκυνθος 4-0 τελικό (12′ Τζιόλας, 45′ Χρήστου, 61′ Μαναριώτης, 73′ Τόντσεφ)

Aστέρας Βλαχιώτη (Θοδωρής Γκάτζιος): Παλιούρας, Βλάχος, Τζιόλας, Σαμπατάκος (63′ Λεϊμονίτης), Μπριλάκης, Τσιμικλής, Τόντσεφ, Παναγόπουλος (67′ Σαραντόπουλος), Μαναριώτης, Μουκίδης (79′ Λιναρδάκος), Χρήστου (74′ Μπερδούσης)

AΠΣ Ζάκυνθος (Δημήτρης Νόλης): Διαμαντής, Κίτος, Κυριάζος (79′ Σκοζάϊ), Παπαδόπουλος, Ράδης, Άμος (69′ Καλίμ), Κεϊτά (65′ Τσουκαλάς), Πέττας, Σεραντί Γιασίν, Τριανταφυλλίδης, Βαρότσης (46′ Καραμαλίκης)

Σάββατο 3.00 μ.μ.

* Αστέρας Αμαλιάδας – Λεωνίδιο 3-0 τελικό (το σκορ ημιχρόνου ήταν 2-0 από γκολ του Μπουντόπουλου με μπάσιμο και πλασέ και τουΝ’ Γκουέμ με ωραίο δυνατό σουτ – στην επανάληψη ο Αστέρας έχασεκαι πέναλτι με τον Κέρι, το πρώτο φέτος, που αποκρούστηκε από τον γκολκήπερ ενώ αργότερα έγινε το τελικό 3-0 από σουτ του Κέρι)

* Παναρκαδικός – Πανηλειακός 2-0 τελικό (στο 8′ το 1-0 από κάθετη μπαλιά του Νάτση ο προωθημένος Ευαγγέλου βρέθηκε μέσα στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα, με κάποιες διαμαρτυρίες από πλευράς Πανηλειακού για θέση οφσάιντ του σκόρερ – Νωρίτερα, στο 3′ ο Πανηλειακός είχε δοκάρι σε σουτ του Χατζηστάμου μέσα από την περιοχή – στο 65′ το 2-0 όταν ένα λεπτό σχεδόν από την είσοδό του στο ματς, ο Ομπόσου από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με σουτ ύστερα από το στρώσιμο του Νάνου – στο 88′ αποβολή με δεύτερη κίτρινη ο Μπαξεβάνος των γηπεδούχων – στο 90′ δοκάρι για τον Πανηλειακό από εκτέλεση φάουλ του Σωτηρόπουλου)

Παναρκαδικός: Χότζις, Άσσεν, Μπούτας, Νάνος, Μπαξεβάνος, Νάτσης (86′ Στρέμπας), Κυριακόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος (63′ Ομπόσου), Γιουκούδης (77′ Λουκόντζια), Καδάς (46′ Δ. Λυμπερόπουλος), Ευαγγέλου

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Νιφορόπουλος, Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Νικολόπουλος, Σέχου, Χατζηστάμου, Δαβουρλής, Βουργουντζής, Σωτηρόπουλος

* ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός 4-0 τελικό (στο 22′ ο Κωνσταντινίδης το 1-0 με πλασέ – στο 70′ ο Γούρμος το 2-0 αφού βγήκε τετ-α-τετ από κάθετη μπαλιά του Κωνσταντινίδη και πλάσαρε εύστοχα – στο 79′ ο νεοεισελθών Καλογερόπουλος το 3-0 με σουτ – στο 81′ ο Ντόμας το 4-0 με κεφαλιά – )

ΠΑΟ Βάρδας: Καπούταγλης, Π. Πολίτης, Χούσα, Δ. Νικολόπουλος, Δημητρίου, Ανδριέλος, Θ. Νικολόπουλος (80′ Καρούτης), Ντόμας, Γούρμος (77′ Καλογερόπουλος), Κωνσταντινίδης (85′ Πρίφτης), Γ. Πολίτης (85′ Παλιάτσας)

Παλληξουριακός: Σκαμαντζούρας, Χασάι (85′ Καπάτος), Ζάβαλης, Ζερβός, Καράι (85′ Μπαλάσκας), Λυκούδης, Κόμητας, Στ. Βαλεντής (58′ λ.τρ. Πολλάκης), Μπράτι (87′ Α. Βαλεντής), Ηλ. Αντωνάτος, Αραβαντινός

* Διαγόρας Βραχν.- Αχαϊκή 0-0 τελικό

* Καλαμάτα – Τσικλητήρας Πύλου 0-0 τελικό (στο 75′ δοκάρι οι φιλοξενούμενοι με τον Γιαννόπουλο)

* Υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίοι του Ομίλου

Ο πρώτος του Ομίλου παίζει αγώνες μπαράζ σε νέο όμιλο ανόδου μαζί με τους πρώτους των Ομίλων: 6ος, 7ος, 8ος, κι απο τις τέσσερις συνολικά αυτές ομάδες οι δυο πρώτες της νέας βαθμολογίας μετά από διπλούς αγώνες μεταξύ τουςανεβαίνουνστη Φούτμπολ Λιγκ – Β’ Εθνική

Η επόμενη 17η αγωνιστική – Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (ώρα3.00)