Ζωντανή ενημέρωση αγώνων Σαββάτου 17 Φεβρουαρίου

Το αθλητικό site της Λακωνίας isports.gr αποτελεί και τη φετινή αγωνιστική περίοδο το μοναδικό ΜΜΕ του Νομού που θα σας ενημερώνει ζωντανά για την εξέλιξη των αγώνων της Football League όπου αγωνίζεται η Σπάρτη, των αγώνων που θα δώσει η γυναικεία ομάδα του Νομού, οι Καρυάτιδες στη Β’ Εθνική, των αγώνων του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής όπου αγωνίζεται ο Αστέρας Βλαχιώτη, και τα τοπικά πρωταθλήματα της Λακωνίας.  Ενημερώνετε την σελίδα ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Football League

Παναχαϊκή 0 – 1 τελικό Αιγινιακός (0 – 1 ημίχ)

Σπάρτη 0 – 3 τελικό ΟΦΗ (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Μαχαίρας το 0 – 1 στο 20′, Μάνος το 0 – 2 στο 67′, Μάνος το 0 – 3 στο 82′

Στατιστικά: Κόρνερ 1-2, Κίτρινες 4-2

StoiximanNovibet, VistaBet.grsportingbet

Σπάρτη (Τάκης Αποστολάκος): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Νιάρος, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Τζιμόντζι (59′ Μπέλης), Παναγιώτου (80′ Φουρτάδο), Τριανταφυλλάκος, Γραικός (55′ Μουζακίτης), Ράνος, Γουόρντεν.

Τρακάκης, Βοσνακίδης, Δοδοντσάκης, Μουζακίτης, Μπέλης, Μπουζούκης, Σάββα, Τσιόφου, Φουρτάδο.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): 12 Στρέζος, 4 Μονιάκης, 92 Ποτουρίδης (50′ Βαφέας), 20 Κομεσίδης, 44 Μπολάκης, 17 Παπαστεριανός (Μπαρμπόσα), 66 Μαχαίρας,  88 Κουτσιανικούλης,  22 Πουρτουλίδης, (72′ Ντίνας) 11 Μάνος, 9 Βουό.

1 Δερμιτζάκης, 2 Αργυρόπουλος, 3 Φάζος, 5 Βαφέας, 7 Ντίνας, 10 Μπαρμπόσα, 66 Μαχαίρας.

Αγώνας στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής της Football League μεταξύ της Σπάρτης στην 6η θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς και του ΟΦΗ που βρίσκεται στην 3η θέση με 36 βαθμούς. Και οι δύο ομάδες προέρχονται από εντός έδρας νίκες, η Σπάρτη 1 – 0 επί της Δόξας Δράμας και ο ΟΦΗ 3 – 0 επί της Βέροιας.  Την επόμενη αγωνιστική η Σπάρτη ταξιδεύει στο Αίγιο ενώ ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Πανσερραϊκό.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Αντωνίου (Αθηνών) με βοηθούς τους Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Αντώνιος Γκοτσόπουλος (Αχαΐας), 4ο τον Άγγελος Μπακογιάννης (Αθηνών) και παρατητηρητής ο Φώτης Δανιγγέλης (Αργολίδας)

A’ ημίχρονο

Την τελευταία στιγμή ο σκόρερ της αναμέτρησης Μαχαίρας ξεκίνησε ως βασικός στη θέση του Νάστου ο οποίος πληροφορήθηκε ότι η γυναίκα του έφερε το πρώτο τους παιδί στο κόσμο με αποτέλεσμα να φύγει εσπευσμένα από το γήπεδο.

3′ Bουό σούταρε έξω από την περιοχή

6′ Ποτουρίδης απευθείας εκτέλεση φάουλ από δεξιά

15′ Κίτρινη κάρτα Μαχαίρας

17′ Τζιμόντζι κίτρινη

20′ Ποτουρίδης πάτησε τη μπάλα Μαχαίρας με ένα τρομερό σουτ έκανε 0 – 1 χωρίς να αφήσει περιθώρια στον Γιακουμή.

21′ Κίτρινη Κομεσίδης

30′ Πρώτο κόρνερ για τη Σπάρτη, πρώτη τελική εντός εστίας με τον Τριανταφυλλάκο.

Β’ ημίχρονο

60′ Βουό βρήκε τον Κουτσιανικούλη ο οποίος πλάσαρε τον Γιακουμή με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων

61′ Δεύτερο κόρνερ για τους Κρητικούς, σουτ του Μονιάκη λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Γιακουμή

64′ Κουτσιανικούλης αδύναμο σουτ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Γιακουμής.

65′ Απευθείας εκτέλεση του Τριανταφυλλάκου, η μπάλα κατέληξε

67′ Ζουλιώτης πλάσαρε μέσα από την περιοχή λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Στρέζου

68′ Ο Μάνος βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0 – 2.

79′ Οικονομόπουλος κίτρινη

82′ Ντίνας βρήκε τον Μάνο ο οποίος από πολύ κοντά νίκησε τον Γιακουμή κάνοντας το 0 – 3, το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

90′ Μπέλης κίτρινη

Γ’ Εθνική

Αστέρας Βλαχιώτη 4 – 0 Ζάκυνθος (2 – 0 ημίχ)

ώρα έναρξης 13:00

Γκολ: Τζιόλας το 1 – 0 στο 12′, Χρήστου το 2 – 0 στο 45′, Μαναριώτης το 3 – 0 στο 60′,

Τόντσεφ το 4 – 0 στο 73′.

Αστέρας Βλαχιώτη: Παλιούρας, Μπριλάκης, Τζιόλας, Χρήστου, Βλάχος, Μουκίδης, Τσιμικλής, Παναγόπουλος, Tonchev, Σαμπατάκος, Μαναριώτης

Αστέρας Αμαλιάδας 3 – 0 τελικό Α.Σ. Λεωνιδίου ( – ημίχ)